23
Temmuz

Evde, Profesyonel Saç Boyama Sanatı!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Evde, Profesyonel Saç Boyama Sanatı!

Kuaföre zaman ayıramayanlar için evde saç boyama adeta bir kurtarıcı! Fakat saç boyamak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar içeriyor. Kuaförü aratmayacak bir boyama için işlem öncesi saçınızı tanımalı ve hazırlığınızı ona göre yapmalısınız.

Boya öncesi bazı koruma işlemleri yapmak da boyama işlemi kadar önemli. Boyanın yüze bulaşmaması için uygulama öncesi saç kenarlarına (saça değdirmeden) yağlı bir krem uyguladığınızda, boya bulaşsa bile leke ıslak havlu ile kolayca silinebilir. Boyama işlemini yaparken üzerinizde boyanabilme ihtimaline karşı da eski bir gömlek giyebilirsiniz!

Saç tipinizi bilmek boyama işlemi için size yol gösterecektir. Boyu omzu geçen veya kalın telli saçlarda kullanılacak boya miktarı daha fazla olacaktır. Böyle bir durumda iki kutu boya kullanmanız gerekebilir. Kalın telli saçlarda, ince tellilere göre boyanın emilme süresi ise daha uzundur. Fakat kuru ve permalı saçlarda ise boya hızlı emilir. Kutuda yazan süreye sadık kalarak, süre tamamlandığında saçınızı kontrol edip, daha sonra yıkamalısınız.

Bilinenin aksine saçları boyamadan önce yıkamak yanlış bir uygulamadır. Çünkü saçın doğal yağları, boyanın zararlı etkilerinden korur. Boyadan sonra ise saçları soğuk suyla yıkamak, rengin kalıcılığını etkileyecektir.

Paket içinden çıkan bakım kremleri, saçınızın parlaklık ve yumuşaklık kazanmasına yardımcıdır. Daha etkili sonuç için 24 saat süreyle şampuan kullanmamak, sonraki yıkama işlemlerinde ise boyalı saçlara özel şampuan tercih etmek kalıcılığı arttıracaktır.


Etiketler: Gratis, Makyaj, Saç Boyası, Evde,İLGİLİ ÜRÜNLER
BENRİ Saç Kremi Frangipani 1000ml
BENRİ Saç Kremi Frangipani 1000ml
EKLIPS Natural Saç Fırçası Roll B-1718
EKLIPS Natural Saç Fırçası Roll B-1718
HASK Keratin Protein Saç Kremi 355 ml
HASK Keratin Protein Saç Kremi 355 ml
HASK Macadamia Oil Saç Bakım Kremi Pkt. 50 gr
HASK Macadamia Oil Saç Bakım Kremi Pkt. 50 gr


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE