10
Eylül

Estetik illüzyon: Kontür

Posted by Gratis Admin | 2 Yorum
Estetik illüzyon: Kontür

Makyaj dünyasının sihirli dokunuşu kontür, doğru uygulamayla tüm kadınları altın orana kavuşturuyor. Tıpkı bir heykeltıraşın elinden çıkmışçasına yüzümüz mükemmel görünüme kontür sayesinde kavuşuyor.

Fotoğrafını görüp hayran kaldığınız top modellerin ve Hollywood yıldızlarının hepsi plastik cerrahinin neşterinden nasibini alıyor sanıyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Kontür icat oldu plastik cerrahinin saltanatı artık sadece elzem durumlarla sınırlı kaldı.

Ünlülerin hayran olunası muhteşem kemik yapısı aslında günümüzde sır olmaktan çıkan makyaj hilesinden başka bir şey değil. Üstelik üzerine makyaj yapıp yapmamak da size kalmış. Dilerseniz sadece kontür tekniğiyle kemik yapınızı öne çıkarıp nude bir yüzle gülümseyin, dilerseniz far, ruj, maskara ile daha da vurgulayın. Peki yüzünüzü yeniden şekillendirmeye, kusursuz bir yüz hattına sahip olmaya kısacası makyajınızın sihirbazı olmaya hazır mısınız? Unutmamanız gereken en önemli kural hangi bölgeleri gögelendirecek hangi bölgeleri aydınlatacaksınız, bunları bilince gerisi kolay...

Kontür için neler gerekli?

İyi bir kontür uygulaması için öncelikle doğru tonlarda seçilmiş bir kontür ve aydınlatma seti ile gerekli fırçaları edinin. Gratis’lerde bulabileceğiniz dünyaca ünlü kontür ve aydınlatıcı markası Sleek, farklı cilt tonları için hazırlanmış setleriyle mükemmel seçeneklerde üst sıralarda yer alıyor. Açılı fırça, allık fırçası, bronzer fırçası, krem aydınlatıcı ve düz kesim bir fırça uygulama sırasında sahip olmanız gereken ekipmanlarınız. Makyaj artistleri, makyaj tutkunları ve vloggerların favorisi Eklips Professional serisinde ihtiyacınız olan tüm fırçaları bulabilirsiniz. En yakınınızdaki Gratis’e uğramanız yeterli. Ekipman tamam mı? Haydi öyleyse başlayalım.

Doğru renk seçimi

Cilt renginiz rehberiniz olmalı. Cilt tonunuzu sıcak mı, soğuk mu yoksa nötr mü istiyorsunuz ona karar verin. Aydınlatıcı tonunuz, cilt renginizin bir ton açığı, gölgelendirme için kontür tonunuz ise cildinizin bir ton koyusu olmalı. Eğer kontür uygulamasına yeni başlıyorsanız biraz küllü tonda bir kontür rengi başlangıç için çok uygun olacaktır. Aynı şekilde aydınlatıcı seçiminde de sıcak ve sarı alt tonlu bir aydınlatıcı işinizi daha kolaylaştırır.

Uzmanı oldukça renkleri karıştırarak istediğiniz vurguyu yakalamanız daha kolaylaşır. Aydınlatıcı seçerken gözönünde bulundurmanız gereken en önemli nokta, ışıltı oranı... Kontür kitinizi tamamen mat, aydınlatıcınızı ise içinde ışıltılar olan ürünlerden seçerseniz istediğiniz doğal sonucu elde edemeyebilirsiniz. Başlangıç için her iki ürünü de hafif tonlarda ışıltılı olanlardan kullanın.

Gelelim ürünlerin formuna... Hem aydınlatıcı da hem de kontür ürünlerinde toz yani pudra formunda ürünler olduğu gibi krem olanlar da mevcut. Toz formlu ürünleri uygulamak biraz profesyonellik isteyebilir. Yeni başlıyorsanız en uygunu krem olanlardan kullanmanız. Elbette her iki ürünü de aynı formülasyonda seçmeniz gerekiyor. Yani birini krem diğerini pudra formunda seçmeyin. Çünkü formlarının aynı olması homojen şekilde karışmasını kolaylaştırır.

Başlayalım mı?

Malzemelerimizi doğru seçtik. Makyaj masamızın başına geçtik. Haydi alın elinize fırçanızı başlayalım öyleyse... Cildinizi kontüre hazırlamadan önce yüzünüze bir baz uygulayın. Çoğunlukla fondöten kullanmak kontür işlemi için mükemmel bir zemin hazırlar.

Fondöteni sürdük. Şimdi sıra kontürde... Önce alın kısmından başlayın. Gölgelendireceğiniz alan, bir kaşınızın uç kısmından diğer kaşınızın uç kısmına kadar olan bölümdeki saç dipleriniz... Saç çizginizin olduğu bölgenin hemen altına, bir kaşınızın uç kısmından başlayıp diğerine kadar yumuşak tampon hareketlerle koyu renk kontürünüzü uygulayın. Şimdi sıra yanaklarda. Açılı fırçanızla kontür renginizi tam kulağın orta hizasından başlayıp, elmacık kemiğinizin hemen altındaki hafif çukur olan bölgeye uygulayın. Taa ki dudaklarınıza bir buçuk parmak mesafe kalana kadar. Ürünü iyice yanağınıza yedirin. Böylelikle elmacık kemikleriniz daha yüksek görünecektir.


Elbette burun için gölgelendirme olmadan olmaz. Tam iki kaş ortasından burun ucuna kadar olan bölgeyi dikey olarak boş bırakın. Boş kalan bölgenin her iki yanına küçük bir fırça yardımıyla kontür uygulayın. Bu burnunuzu olduğundan daha küçük ve ince gösterir. Bittiği noktada, burun ucuna yatay olarak kontür uygulayın. Şimdi geldi sıra çene kemiğine... İnce ve keskin bir hat için, çene kemiğinin bittiği noktanın hemen altına uygulama yapın. Hatta renk eşitlemek için fırçada kalan ürünü boynunuza da yedirin.

Aydınlık, biraz daha aydınlık

Kontür işlemimiz bitti. Yüzünüzde geri kalan alan, aydınlatacağınız alan olarak sizi bekliyor. Alnınızda saç diplerini kontürlediniz, tam orta kısma aydınlatıcı uygulayın. Orta bölümü daha aydınlık olmak üzere yavaş yavaş çevresine dağıtın. Kontür alanına girmeyin. Ardından burnunuzun köprü kemiğine yatay olarak, ucuna ve dikey olarak bir çizgi şeklinde aydınlatıcıyı sürüp yedirin. Elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcıyı sürün. Bir fırça yardımıyla doğal şeklini takip ederek yukarı doğru fırça hareketleriyle yayın.

Minik bir iki ipucu ile aydınlatmayı bitirin. Üst dudağınızın tam ortasındaki açılı bölgeye bir parça aydınlatıcı uygulayın. Dudaklarınız dolgun ve kalkık görünür. Gözlerinizin iç kısımlarındaki gözyaşı çukuruna minik birer parça aydınlatıcı sürün. Bu uygulama gözlerinizi olduğundan daha büyük ve ışıltılı gösterir. Ardından bir karıştırma fırçası, sünger ya da parmaklarınızla gölgelendirme ve aydınlatmanın birleştiği noktayı tampon hareketlerle cildinize yedirin. İki farklı bögenin keskin çizgi oluşturmadan geçişini sağlamış olursunuz. Son noktayı allık ile koyun. Allık fırçanızla allığınızdan bir parça alın, fazlasını elinizle hafifçe vurarak silkeleyin. Yanaklarınızda kontür ve aydınlatıcının buluştuğu noktaya allık uygulayın. Göz ve dudak makyajına bu işlemlerden sonra geçin. Şimdi aynaya dönün, yeni sizi tanıdınız mı?

Hepsi birarada palet

İki aydınlatıcı, dört kontür tonu olan ve hepsi birbiriyle uyumlu, karıştırılabilir mükemmel kontür paleti, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bir arada sunuyor.

Kadife gibi pürüzsüz

Krem kontür paletinin dokusuna yakından bakalım. Farklı renk tonlarından birini
seçebilirsiniz. Bu palet, heykelsi bir kemik yapısı, yüksek elmacık kemikleri, yumuşak bir çene kemiği, ince bir burun ve kadife gibi pürüzsüz bir görünüm için vazgeçilmez tonlara sahip.

Star ışığı cildinizde

Yüksek pigmentli metalik aydınlatıcı palet, mükemmel ışıltının da mimarı. Tüm cilt tonlarına uyan palet, yüz ve vücuda uygulanabiliyor. İki sıkıştırılmış pudra, bir krem ve bir de ipeksi ışıltılı olmak üzere tasarlanan dörtlü palet ile her şey elinizin altında.

Tek kat uygulama yeter

Matte Me serisindeki mat bitişli likit rujlar, tek uygulamada pürüzsüz dudaklara sahip olmanıza olanak tanıyor. Birthday Suit, klasik nude tonlarından hoşlananların favorisi. i-Divine Au Naturel far paletiyle de mükemmel uyum sağlıyor.

Bu kaşlar benim mi?

Bir tarafında açılı uçlu kalemi, diğer tarafında karıştırma fırçasıyla en büyük yardımcınız. Zengin, kremsi, mat ve kadifemsi formülüyle kaşlarınıza doğal görünüm vermenin profesyonel yolu...

Göz makyajı efsanesi

Süper pigmentli, uzun süre kalıcı, mineral esaslı göz farı paletinin tam 12 tonu var. i-Divine Far Paleti, aydınlatmak için sedefli tonlar da içeriyor. Paletin, farklı renk tonları içeren farklı isimde paletleri mevcut. Biri sizin için.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Kontür, i-Divine, Sleek, Matte Me Brink Pink, Highlighting,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

17.09.2016
16.09.2016

YORUM EKLE