25
Ocak

Erkekler için Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Erkekler için Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bilinenin aksine erkek cildi de nefes alır, yıpranır ve günlük bakıma ihtiyaç duyar. Bunun için günlük olarak yapacağınız küçük uygulamalar yeterli olacaktır.

Günlük olarak alınacak ılık ve kısa bir duş her zaman sıcak ve uzun bir duştan çok daha iyi sonuçlar verir. Uzun süre sıcak suya maruz kalmak yüzünüzdeki doğal enzimlerin ve yağların akıp gitmesini sağlar. Bunun olmamasını dikkat etmelisiniz.

Kadınlara oranla daha yağlı olan erkek cildi de zamanla kırışır. Bunun önüne geçmek için erkeklerin de günlük nemlendiricilere ve losyonlara ihtiyacı vardır. 

Sabun kullanmak cildinizdeki ince deriyi kurutur.

Sakalları nemlendirmek, tıraş olurken zorlanmamanızı, bıçakların ciltteki tahrişini azaltacak ve kıl dönmesi gibi problemleri engelleyecektir. Bunun için en iyi yöntem tıraş olmadan duş almaktır. Bunun için vaktiniz yoksa tıraş köpüğü size yardımcı olacaktır. Cildiniz hassas ise tıraş bıçağı cildinizi çok daha fazla tahriş eder. Bunu engellemek için köpük yerine, sakalları çok daha yoğun nemlendiren jellerden kullanabilirsiniz.

Tıraş sonrası alkol içeren losyonlardansa, nemlendirici ürünler uygulanmalıdır. Bu şekilde zaten ölü deriden arınmış olan cildiniz daha da tahriş olmaz ve kurumaz.

Güneşe karşı hassas bir cildiniz varsa kışın kısa bir süre bile güneşe maruz kalırsanız bu cildinizi yıpratır. Onun için güneş koruyucu kullanmanız çok işinize yarayacaktır. 


Etiketler: Gratis, Erkek Cilt Bakım, Güneş Koruyucu, Nemlendirici, Losyon, Traş köpüğü, Traş Jeli,İLGİLİ ÜRÜNLER
BOND - Deodorant Quantom
BOND - Deodorant Quantom
BOND - Tıraş Köpüğü Platinum
BOND - Tıraş Köpüğü Platinum
BOND - Tıraş Köpüğü Tita. Moist.& Cooling
BOND - Tıraş Köpüğü Tita. Moist.& Cooling
YARDLEY - Edt Citrus Wood
YARDLEY - Edt Citrus Wood


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE