01
Mart

En Işıltılı Siz Olun!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
En Işıltılı Siz Olun!

Son birkaç sezondur oldukça popüler olan ıslak makyaj bu sezon de yükselişini sürdürüyor. Yüzdeki canlılığı ve ışıltıyı öne çıkardığı için hem podyumda, hem sahnede, hem de Günlük hayatta sıkça karşılaştığımız bu makyaj trendi, gerek uygulama kolaylığı, gerek kullanım kolaylığı ve gerekse aydınlık bir cildin vermiş olduğu özgüven sebebi ile daha uzun süre bizlerle olacak gibi görünüyor.

Islak makyaj denince aslında ıslak, yapış yapış bir görünüm anlaşılmamalıdır. Bu görünüm oldukça sağlıksız bir izlenim yaratır. Islak makyajdan kasıt aslında ışıl ışıl aydınlanmış, yok denecek bir makyaj izlenimi veren makyajdır. Burada amaç cilde canlılık veren doğal tonların, aydınlıtıcılar eşliğinde yüze uygulanmasıdır. Gece ya da gündüz rahatlıkla kullanabileceğiniz bu makyaj için pembe ve turuncu tonlarında renklendiriciler, tenizie uygun fondötenler ve kapatıcılar ve bir de istiyorsanız gözünüz için eyeliner.

Makyaja başlamak için her zaman olduğu gibi cildimizi hazırlıyoruz. Temiz ve canlı bir ciltte etkisine çok daha uzun süre koruduğu için Öncelikle cildinizi iyice temizleyip ten renginize uygun olan bir nemlendirici ile tüm yüzünüzü nemlendirmelisiniz.

Bu aşamayı geçtikten sonra ten makyajı zamanı gelmiş demektir. Tüm yüzünüze makyaj bazı uygulamalısınız. Bunu yaptığınızda bundan sonra yapacağınız tüm hamleler tam da istediğiniz gibi bir etki yaratacaktır. Baz etkisini gördüğünüzde cilt tipinize uygun bir fondöteni doğru hareketler ile uygulayın. Eğer akne izleri veya gözaltı morlukları varsa, bu bölgelere önce kapatıcı uygulamayı unutmayın. Tam bu aşamada elmacık kemiklerinize turuncu tonda bir allık sürmelisiniz. Bu ton sizi sağlıklı ve enerjik gösterecektir.

Renklendirme işlemini tamamladığınız için şimdi sıra asıl amacımız olan ışıltı kısmına geldi. Açık tonda göz farını, ilk önce makyaj fırçanla kaş kemiğine, elmacık kemiklerinin üzerine ve bu iki kısmın bağlandığı noktaya uyguluyoruz. Sonrasında, burnun üzerine, uç kısmına, dudaklarının üzerine, çeneye bir miktar daha uyguluyoruz. Son olarak da göz pınarlarına ve göz kapağının orta kısmına yayıyoruz.

Göz ve dudak makyajının olabildiğinde sade olması çok önemlidir. Bir maskara ile kirpiklerinizi, doğal tonlarda bir ruj ile de dudaklarınızı renklendirdikten sonra makyaj son haline gelmiş demektir.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Islak makyaj, Nemlendirme, Göz Makyajı, Dudak Makyajı, Far, Allık,İLGİLİ ÜRÜNLER
BETTY BOOP Volume Maskara
BETTY BOOP Volume Maskara
THE BALM Time Balm Foundation Light Medium
THE BALM Time Balm Foundation Light Medium
WET`N WILD Coverall Stcik Kapatıcı
WET`N WILD Coverall Stcik Kapatıcı
WET`N WILD Megalast Ruj
WET`N WILD Megalast Ruj


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE