26
Mart

En Güzel Bahar Gezileri için, Baharı ile ünlü Avrupa Kentleri!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
En Güzel Bahar Gezileri için, Baharı ile ünlü Avrupa Kentleri!

Soğuk ve kasvetli aylar boyunca kendimizi kapattığımız evlerimizden çıkmak için en güzel zaman elbette ki bahar. Doğanın kendini yeniden yaratmaya başladığı bu günlerde siz de açan çiçeklerle beraber kendinizi yaza hazırlamalısınız.

Dünyanın en güzel bahar kentlerini sizler için seçtik ve neden mutlaka görmeniz gerektiğini araştırdık. İşte bu bahar kendinizi yeniden inşa edeceğiniz en güzel yerler.

BARSELONA, İspanya

Mart sonunda ve Nisan başlarında ne üşüyeceğiniz ne de terleyeceğiniz en doğru ısıda karşılayacaktır sizi Barselona. Güneş ışınlarının yeni yeni düştüğü vakitleri yakalamak ve şehri baştan başa gezmek için en iyi zaman aralığı. Sadece Gaudi’nin eserleriyle değil, Barselona yerel insanının da yeşile olan tutkusu gerçekten göz kamaştırıcı sonuçlar doğuruyor. Örneğin bazen sokaklarında dolaşırken aniden karşınıza balkonları yeşillikler dolu evler çıkabiliyor. Bir apartman düşünün ki her bir balkonu botanik bahçesi gibi, böyle olunca tüm bina yeşillikle kaplanmış gibi görünüyor.

GRANADA, İspanya

Doğa ile iç içe olan bu renkli ve sevimli şehri, ne yapın edin bahar aylarında görmeye çalışın. Nereye baksanız yeşille karşılaşabileceğiniz Sacromonte, Albaycin, Plaza Nueva ve hemen yanından geçen Rio Darro nehrinin etrafı haricinde, bembeyaz evlerinin pencerelerine ve önlerine konulan bitkilerle süslenmiş bir şehir Granada. Güzel bir bahar tatili için en iyi alternatiflerden.

COMO, İtalya

İtalya’nın Lombardia bölgesinde yer alan Como, güzelliğini Como Gölü’nden alıyor. Gölün etrafındaki yüksek tepelerin suya bıraktığı yeşil yansımasının tadını çıkarmak açısından bahar aylarında buralarda olmanızda fayda var.

TORİNO, İtalya

Etrafı parklarla dolu, iki yönden nehir ile çevrili Torino şehri için söylenebilecek çok şey var ama en iyisi bunları kendi gözlerinizle görmeniz. Bahar aylarında Torino’yu ziyaret etmenizin en önemli nedeni de kesinlikle parklarındaki çimlere yayılıp çeşitli oyunlar oynayan, sohbet eden, spor ve jonglörlük yapan gençleri izlemek olmalı.

SELANİK, Yunanistan

Baharın gelmesiyle şehrin gençleri cafe ve tavernalara çıkmaya başlıyor. Selanikliler için bahar aylarının bir güzel yanı da, keyifle takip ettikleri açık hava gece sinemalarının gösterime başlaması. Gündüzleri için plan yapmanıza gerek yok. Deniz kenarında güzel bir yürüyüş çok hoşunuza gidecektir.


Etiketler: Gratis, Tatil, ilkbahar, İspanya, İtalya, Yunanistan,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE