25
Ocak

En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Herkes makyaj yapar ancak farkında olmadan yaptığınız makyaj hataları daha güzel değil daha çirkin bir görünüme sahip olmanıza neden olabilir. Yapılan bu küçük hatalar, makyajında komple yanlış görünmesine neden olabilir. Fondöten sürerken, maskara uygularken önerilerimize dikkat etmek mükemmel bir makyaj elde etmenizi sağlayacak.

Makyaj fırçalarını temizlememek
Hepimiz zaman zaman bu hataya düşüyoruz. En popüler makyaj artistleri bile işlerinin en sevmedikleri yanlarının kirli makyaj fırçaları ile baş etmek olduğunu itiraf ediyor. Fırçalar çok önemsemediğiniz bir konuysa kirli fırçaların makyajı olumsuz etkilediğini söylememiz gerek. Sadece renkler birbirine girmeyecek aynı zamanda kullandığınız yöntemin faydasını da azaltacaktır. Fırça kılları zaten pigmentlerle dolmuş olacağı için uyguladığınız makyajla elde ettiğiniz renk arasında fark olacaktır.

Çok kalın kaşlar
Kalın kaşların moda olduğunu biliyoruz ama abartmanın da anlamı yok! Kaşlarda doğallık her zaman ön planda olmalıdır. Kaşlarına şekil vermek için olduğundan büyük çerçeve çizip, sahte bir görüntü oluşturmamanızı tavsiye ediyoruz. Doğallığını koruyarak, kaşlarınızdaki boşlukları doldurmanız yeterli olacaktır.

Yanlış aydınlatma altında makyaj yapma
En basit makyaj hatalarından bir tanesi de yanlış aydınlatmadır. Süper aydınlık bir yerde makyaj yapmak yanlıştır. Pencere önünde doğal gün ışığıyla makyaj yapmak sizi en mükemmel sonuca ulaştırır. En doğru makyaj gün ışında yapılandır çünkü dışarıda nasıl görüneceğinizi size gösterir.

Yanlış ton fondöten
Fondötenin rengi, makyajınız için çok önemlidir. Cilt tonundan farklı fondötenler kullanmak, boyun bölgesinde renk eşitsizliğine neden olur. Bu sebeple cilt tonunun aynı renginde fondöten almalısın. Bunun için fondöten alırken, elinin üzerinde deneme yapmak yerine, temiz cildine uygulamalısın. Çok basit ama hepimizin düştüğü bir tuzak. Yüzümüzde kullanacak olmamıza rağmen neden fondöten elin üstünde denenip alınıyor? Aynı derecede güneşe maruz kalmadıkları için elleriniz ve yüzünüz farklı tonlardadır. Mükemmel uyum için fondöten alırken onu yüzünüzde / çenenizde deneyin.

Dudak kalemini taşırma
Dudaklarını dolgun göstermek için dudak kaleminden yardım alabilirsin. Fakat dudak kalemini, dudak çizginden çok fazla taşırmamalı ve sadece kenarlara uygulamamalısınız. Dudak makyajında doğallıktan şaşmamalısın.

Kalıp gibi duran farlar
Göz kapağına sürdüğün farı mutlaka karıştırmalısın. Göz kapağında karıştırmadığınız farlar, kalıp gibi durup yapay bir görüntüye sebep olurlar. Göz makyajında mutlaka birkaç rengi karıştırarak, doğal bir görüntü elde etmelisiniz.

Aynı makyaj malzemesini uzun süre kullanmayın
Eğer hala yıllar önce aldığınız ve bitmediğiniz için makyaj dolabınızda duran makyaj malzemelerini kullanıyorsanız onları atın gitsin. Makyaj ürünlerin kullanım ömrü 6 ay ve 2 yıl arasında değişir. Daha uzun süre kullanmak cildinize zarar verir.

Maskara fırçasını tüpe sürekli sokup çıkarma
Bunu yaptığınızda fırçaya daha fazla maskara almış olmuyor, tüpe daha çok hava sokmuş oluyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey yeni bir maskara almak. En doğru makyaj, doğru ve yeterli ürünlerle yapılanıdır.


Etiketler: Gratis, Makyaj, Güzellik, Makyaj Hataları, Dudak kalemi, Maskara ,İLGİLİ ÜRÜNLER
Dirty Works, Makyaj Fırçası Seti
Dirty Works, Makyaj Fırçası Seti
Wet`n Wild, Ultimate Kaş Kiti
Wet`n Wild, Ultimate Kaş Kiti
Benri, Makyaj Temizleme Mendili K/H Ciltler
Benri, Makyaj Temizleme Mendili K/H Ciltler
Gosh, BB Kusursuzlaştırıcı Kit
Gosh, BB Kusursuzlaştırıcı Kit


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE