25
Ocak

Dudak Şekline Göre Ruj Sürme Teknikleri

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Dudak Şekline Göre Ruj Sürme Teknikleri

Dudaklarınız ister kalın ister ince olsun, işin tekniğini bilirseniz her zaman çekici dudaklar yaratabilirsiniz. Güzel ve çekici dudaklara sahip olmak için ruj seçimi çok önemlidir. Öncelikle seçilen rujun dudak yapısına ve şekline uygun olması gerekir ki dudaklarınız hoş görünsün. Siz de dudaklarınızın hangi gruba ait olduğunu kolayca belirleyebilir, önerdiğimiz yöntemle çok daha güzel görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Daha çekici dudaklara sahip olmak için dudak şekline göre verdiğimiz önerilere göz atın.

Dolgun dudaklar
Dolgun dudaklar, kendiliğinden çok dikkat çekici oldukları için onları daha da ön plana çıkarmaya gerek yok. Dolgun dudaklara sahipseniz fazla iddialı kırmızı ve koyu renkler yerine şeftali tonları, uçuk pembeler veya parlatıcılar tam size göre. Hatta sadece nemlendirici özelliği olan ve kendiliğinden parlaklık veren lipstickler bile yeterli olabilir. Kalın dudaklarda kusurlar daha göz önünde olacağı için dudaklarınızı mutlaka nemlendirmelisiniz. Ruju dudaklarınızın ortasına parmağınızla sürüp, kenarlara doğru yayın. Böylece ruj dudak ortasında yoğunlaştığı için dudaklarınızın iriliği göze batmaz.

Normal dudaklar
Şekil ve dolgunluk bakımdan normal dudaklara sahipseniz oldukça şanslısınız. Dikkat etmeniz gereken tek nokta makyajınızın geri kalanını tamamlayan bir ruj seçmektir.

İnce dudaklar
İnce dudaklara ruj sürerken ilk yapmanız gereken şey onları dolgun göstermek olmalıdır. Bu yüzden ruju dudak kontürünüzün biraz dışına taşırarak sürmelisiniz. Öncelikle dudaklarınıza toz pudra uygulayın. Sonra hafif dışarı taşırarak rujunuzu sürün. Dudakları daha da ince gösterecek koyu renkli rujlardan uzak durarak, açık renkli rujları tercih etmelisiniz. Dudağın yapısına uygun ruj seçimi dudak kusurlarını örterek dudaklarınızın daha güzel görünmesini sağlar.

Üstü ince, altı kalın dudaklar
Alt-üst kalınlığı farklı olan dudakları dengelemek çok önemlidir. Üst dudağınızı, dudak çizginizin bir kalem kalınlığı kadar dışından çerçeveleyin ve rujunuzu sürün. Alt dudağınızda ise kalem kullanmayın, sadece rujunuzu sürün. Bu şekilde dudaklarınız eşitlenmiş görünür.


Etiketler: dudak şekli, ruj, makyaj, gratis, pratik, güzellik, gosh, wet'n wild, the balm,İLGİLİ ÜRÜNLER
The Balm, Daddy`s Girl Lip Gloss
The Balm, Daddy`s Girl Lip Gloss
Gosh, Velvet Touch Ruj
Gosh, Velvet Touch Ruj
Wet`n Wild, Color Icon Dudak Kalemi
Wet`n Wild, Color Icon Dudak Kalemi
Gosh, Light`N Shine Dudak Parlatıcısı - Raspberry
Gosh, Light`N Shine Dudak Parlatıcısı - Raspberry


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE