19
Mart

Dirty Works ile Cildinize İyi Bakın!

Posted by Gratis Admin | 1 Yorum
Dirty Works ile Cildinize İyi Bakın!

Sağlıklı bir cilde sahip olmak düzenli yapılan bakımlardan geçer. Kimi aldığı genetik mirasla şanslı iken, düzenli ve uygun cilt bakımı ile cildinizin parlak, genç ve dolayısıyla sağlıklı görünmesi sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak, bakımını en doğru şekilde yapmaktan geçer. Günlük temizliğini yaptığınız cildinizi, nemlendirici, tonik ve vitaminlerle destekleyebilirsiniz.

Cilt bakımının ilk ve en önemli adımı, cilt temizliğidir. Çünkü kullandığımız ürünlerin kalıntıları ve gün boyu maruz kaldığımız hava kirliliği cildimizin yüzeyinde birikir. Bu birikim temizlenmediğinde, gözeneklerde kir ve sebum oluşmasına neden olur. Bu da cildin mat ve sağlıksız görünmesine, siyah nokta ve sivilcelerin oluşumuna yol açar.

Ayrıca temiz olmayan bir cilt, UV ışınlarını düzensiz aldığından kolajen yapıya zarar vererek lekelenmelere sebep olur.

Bu olumsuzlukları önlemek hem cildinizi nemlendirmek ve genç tutmak hem de kremlerinizin etkisini artırmak için cilt temizliğine özen göstermeniz gerekir.

Cildinizin temizliği sırasında PH değerine uygun ürünler tercih edmenizde fayda var.

Cildinizi, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez temizlemeniz gerekir. Rutin işlemlerin yanı sıra yılda birkaç kez de profesyonel cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Cilt yapısında genetik miras elbette önemlidir. Ancak cildin güzelliği, 0-20 yıl arası güneşten ne kadar hasar görüp bu hasarın birikimiyle çok fazla ilgilidir.

Kırışıklıklar özellikle lekeler, birikimli etki sonucu ortaya çıkar. Yani 18 yaşına kadar lekesiz pırıl pırıl olan cildinizi güneşten korumazsanız 25 yaşında kırışık ve lekelere sahip olmanız kaçınılmazdır. Cilt tipi ve ten renginiz ne olursa olsun, zararlı UV ışınlarından koruyarak, oluşabilecek zararları engellemiş olursunuz.

Öncelikle cildiniz, çok kuru da olsa, gereksiz yere nemlendirici kullanmak yanlıştır. Fazla krem, cildinizin doğal nem dengesini bozup, tembelleşmesine ve gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Gözenekleri tıkanan ciltte hızla siyah noktalar oluşarak yağlanma başlar.

Diğer yandan az bilinen bir gerçek de yağlı ciltlerin bile zaman zaman neme ihtiyacı olabileceği… Bu da özellikle yanaklarda ve alında pul pul görünümden, banyo sonrası hissedilen gerginlik ve kaşıntıdan anlaşılabilir.

Rengi ve pop art ambalaj tasarımı ile dikkat çeken marka, cilt bakım ürünleri, makyaj fırçaları ve çantaları ile sadece Gratis mağazalarında.

Salatalık ve Aloe Vera özleri içeren göz maskesini kullanmadan önce göz bölgenizin makyajdan arındırılmış ve temiz olması gerekir. Varsa, kontak lenslerinizi de çıkartmalısınız. Her göze birer ped maske koyarak 2-5 dakika bekleyin. Soğuk bir bakım etkisi için kullanmadan önce pedleri 15 dakika buzdolabında soğutabilirsiniz. Kullanımı: Kullanmadan önce göz bölgesinin makyajdan arındırılmış ve temiz olmasına özen gösterin. Kontak lenslerinizi çıkarın.  Her göze birer ped maske koyarak 2-5 dakika bekletin. Daha serin bir bakım etkisi için kullanmadan önce pedleri 15 dakika buzdolabında soğutabilirsiniz.

Antioksidanlar içeren formüllerle hazırlanan yüz temizleme mendilleri, ciltteki makyajı kolayca çıkartarak nemlenmesine de olanak verir. Yüz, boyun ve göz bölgesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanımı: Yüze, boyuna ve gözleriniz kapalı haldeyken göz bölgesine nazikçe sürerek makyajınızı çıkarın.

Avucunuza 2-3 damla aldığınız yüz yağını, temizlenmiş yüz ve boynunuza cildiniz her bakıma ihtiyaç duyduğunda uygulayabilirsiniz. Durulamanıza gerek yoktur. Kullanımı: Avucunuza 2-3 damla alarak temizlenmiş yüze ve boyuna cildiniz her bakıma ihtiyaç duyduğunda uygulayın. Durulamaya gerek yoktur.

Bir pamuğa az miktarda cilt temizleme suyu alarak yüz, burun, çene ve alnınıza yoğunlaşarak uygulayabilirsiniz. Tüm cilt tipleri için uygun olan temizleme suyunu, durulamanıza gerek yoktur. Kullanımı: Bir pamuğa az miktarda alarak yüze, burun, çene ve alına yoğunlaşarak uygulayın. Tüm cilt tipleri için uygundur, durulamaya gerek yoktur.

Salatalık, nane ve yeşil çay özleriyle cildi temizlerken nemlendiren krem temizleyiciyi, dairesel hareketle masaj yaparak yüz ve boynunuza uyguladıktan sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Temizleyici kremi, sabah ve akşam rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanımı: Dairesel hareketle masaj yaparak yüze ve boyuna uygulayın. Ilık suyla iyice durulayın. Sabah ve akşam kullanabilirsiniz. 

Temizlenmiş olan yüzünüze nazikçe masaj yaparak az miktarda uygulayabilirsiniz. Gündüz ve gece kremlerini kullanmadan önce cildin tamamen emmesini bekleyin. Kullanımı: Temizlenmiş yüze ve cilde nazikçe masaj yaparak az miktarda uygulayın. Gündüz ve gece kremlerinizi uygulamadan önce cilde tamamen emilmesini bekleyin.

 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Dirty Works, Cilt Bakımı,İLGİLİ ÜRÜNLER
DIRTY WORKS Mic.Yüz&Mkyj Temizleme Suyu 200 ml
DIRTY WORKS Mic.Yüz&Mkyj Temizleme Suyu 200 ml
DIRTY WORKS Miracle Serum 30 ml
DIRTY WORKS Miracle Serum 30 ml
DIRTY WORKS Şişkinlik Giderici Göz Kremi 15 ml
DIRTY WORKS Şişkinlik Giderici Göz Kremi 15 ml
DIRTY WORKS Yüz Yağı 30 ml
DIRTY WORKS Yüz Yağı 30 ml


YORUMLAR

24.03.2016

YORUM EKLE