01
Şubat

Dikkat Etmeniz Gereken Makyaj Hataları!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Dikkat Etmeniz Gereken Makyaj Hataları!

Makyaj yapmak ayrı bir şeydir, doğru makyaj yapmak daha ayrı bir şeydir. Cildinizle uyumlu doğru tonları kullanarak yapılmış bir makyaj sizi daha genç daha canlı ve daha güçlü gösterebilir. Burada akıllara şu önemli soru gelir. Mükemmel makyaj yapabilir miyim?

Bu soruya gözü kapalı bir şekilde evet diyebilmeniz için bazı hataları uygulamaktan uzak durmanız şart. Bunların en önemli olanlarını tek tek inceleyelim.

En önemli detay hemen her makyaj öncesinde uyguladığınız fondötendir. Cildinize uyumlu bir renkte seçmeniz gereken fondötenler cildinizi daha kalın, bakımsız ve rüküş gösterebilir. Bu hataya düşmemek için yapmanız gereken ise fondöten alışverişine cildinizi tanıyarak ve cilt renginizi bilerek gitmenizdir. Seçim yaparken tereddüt ediyorsanız bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Dudaklarınızı daha dolgun göstermek ya da rujunuzun daha kalıcı olması için kullandığınız dudak kalemleri eğer doğru bir şekilde kullanılmazsa sizi daha yaşlı gösterebilir. Bu hataya düşmemek için doğru rengi ve doğru çizgiyi bulmanız şart.

Son yıllarda incecik hatlardan daha dolgun çizgilere doğru evrim geçiren kaşlar, yüzünüzdeki oranları doğrudan etkiler. Onun için eğer varsa aralardaki boşlukları yeterince ve doğru renkte bir kaş farı ile doldurmanız çok önemlidir. Yeterince önemsemediğiniz boşluklar dökülmüş izlenimi verebilir ki bu hiçbir kadının istemeyeceği bir detaydır.

Yapmış olduğunuz makyajı sabitlemek için oldukça işe yarayan pudra da doğru bir şekilde kullanmazsanız tam bir fiyasko ile sonuçlanabilir. Mesela cildiniz zaten kuruysa pudradan uzak durmayı deneyebilirsiniz. Sonuçta kimse pul pul bir cilt ile profesyonel bir makyaja ulaşamaz. 


Etiketler: Gratis, Makyaj, Hata, Kozmetik,İLGİLİ ÜRÜNLER
SLEEK Kaş Farı Dark
SLEEK Kaş Farı Dark
THE BALM Balmshelter Light Nemlendirici
THE BALM Balmshelter Light Nemlendirici
WET N WILD Photo Focus Fondöten
WET N WILD Photo Focus Fondöten
WET N WILD Photo Focus Sıkıştırılmış Pudra
WET N WILD Photo Focus Sıkıştırılmış Pudra


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE