05
Eylül

Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Sıcak yaz mevsiminin sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Önümüzde ıslak bir sonbahar var ve tüm nemi ile bizleri bekliyor. Yazın ter, kışın yağmur ve kar derken sürekli olarak terliyoruz ve bu ter herkesin bildiği üzere makyajın bir numaralı düşmanı.

Suya dayanıklı ürünler bu nemin çözümlerinden bir tanesi ancak tüm ürünlerde bu özellik bulunmuyor maalesef. Onun için yapılacak şey ya terlememeye çalışmak ya da makyajımızı bunu bilerek daha dayanıklı olarak yapmak. Sonuçta kimse terden akmış bir yüz makyajı ile gezinmek istemez. Bunun yerine yaptığımız makyaja her koşulda güvenmek ilk hedef olmalıdır.

Sıcaklık cildi terletir ve ter de cildi yağlandırır. Doğal olarak yağ da ten ve göz makyajının sabit kalmamasına neden olur. Bu duruma engel olmak için ten makyajını uygulamadan önce tüm yüzüne primer dediğimiz makyaj bazını uygulamanız çok çok önemlidir. Ayrıca göz makyajını yapmadan önce göz kapaklarına da far bazı uygulayarak göz kapağın yağlandığında bile sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bilindiği gibi son dönemlerin en çok konuşulan makyaj ürünlerinden birisi sabitleyici sprey. Tüm makyaj bittikten sonra yüzüne birkaç cm uzaktan makyaj sabitleyici sprey uygulayarak makyajının gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin. Ancak sabitleyiciden önce fondöten ve kapatıcıyı ayrıca sabitlemek için transparan pudradan da yardım alınabilir.

Su ve terden etkilenmeden gün boyu yüzünüzde sabit olarak kalan en yararlı ürünler göz içindir. Su geçirmeyen maskaralar ve göz kalemleri sayesinde göz makyajınız, ıslansa bile akma yapmayacaktır. Suya dayanıklı maskara gibi ürünleri denizde ya da havuzda bile tam bir kurtarıcıdır.

Sıcak günlerde ya da makyajın tere dayanıklı olması gereken yerlerde pudra formdaki allıklar yerine kremsi veya likit yapıdaki allıkları deneyebilirsiniz. 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Suya dayanıklı, pudra, fondöten, maskara, allık,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Amazing Length`n Build Maskara - Black
GOSH Amazing Length`n Build Maskara - Black
GOSH Amazing Length`n Build Waterproof Maskara - Black
GOSH Amazing Length`n Build Waterproof Maskara - Black
THE BALM Time Balm Primer
THE BALM Time Balm Primer
WET`N WILD Mega Length Waterproof Maskara Ultra Siyah
WET`N WILD Mega Length Waterproof Maskara Ultra Siyah


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE