01
Mayıs

Cut Crease Göz Makyajı

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Cut Crease Göz Makyajı

Gözlerinizi kapatın, kaş altından başlayarak parmağınızı hafifçe gözünüzde gezdirin, tam kaş kemiğinin bitip göz yuvarlağının başladığı bir nokta var. Hafif çukur, o çukurdan hemen sonra göz yuvarlağının yüksekliği başlıyor, heh işte tam o çukura "crease bölgesi" deniyor. Crease bölgesi, kaş kemiğinin hemen altında, göz yuvarının da hemen üzerinde yer alan ara kısım. Makyaj yaparken bu bölüme uygulanan far gözlerinize derinlik katıyor. Uyguladığınız far biraz da koyu renk ise gözleriniz daha da iri görünüyor.

Öncelikle gözlere baz uygulamalıyız. devamında hafif concealer ve bej rengi sedefli bir far uygulayabilirsiniz.

Göz makyajını ikiye bölecek olan  esas çizgiyi yumuşak uçlu bir göz kalemi ile çizip, daha sonra bu çizginin fırça ve far yardımı ile üzerinden geçeceğiz.

Sonrasında, önce kahve sonra da mürdüm rengi bir far ile üst kısmı boyamaya devam ediyoruz. Fırçaya az miktarda ürün alın ama fırçayı birçok kez ileri geri hareketlerle kullanıyoruz. Bu şekilde yaptığınızda hem yüzünüze fazla far dökülmeyecek hem de makyajınız daha kalıcı olacak. 

En son siyah far ile daha önce çizdiğimiz çizginin üzerinden geçiyoruz. Sonra fırçayı kaşa doğru hareket ettirip siyah şeridi çok hafif buğulandırıyoruz.

Kirpik dipleri ile "crease" bölgesi arasında kalan kısma temiz bir fırça ile tekrar bej far uyguluyoruz. Kirpik diplerime eyeliner uygulamayı unutmayalım. Sonrasında biraz da rimel. Hepsi bu kadar.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Cut Crease, Göz Makyajı,İLGİLİ ÜRÜNLER
BETTY BOOP Göz Kalemi - 01 Siyah
BETTY BOOP Göz Kalemi - 01 Siyah
GOSH Amazing Length`n Build Maskara - Black
GOSH Amazing Length`n Build Maskara - Black
GOSH Catchy Eyes Maskara - Black
GOSH Catchy Eyes Maskara - Black
THE BALM Time Balm Foundation Light Medium
THE BALM Time Balm Foundation Light Medium


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE