04
Temmuz

Cilt Bakımı Yazları Çok Daha Önemli!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Cilt Bakımı Yazları Çok Daha Önemli!

Her mevsim cildimiz üzerinde çeşitli etkilerde bulunur. Kış zamanlarında soğuklar, sert rüzgarlar, dış ve iç ortamlardaki ısı değişimleri cildimizin yapısının bozulmasına neden olurken yaz zamanlarında ise sıcaklar, kuru rüzgarlar, sıvı kaybı, klimalar, terleme ve onlarca sebepten dolayı cildimiz üzerinde oldukça yoğun bir baskı meydana gelir.

Yaz mevsimlerinde doğal cilt bakımı için unutmaması gereken en önemli şey yeterli miktarda su içmektir. Cildin nemini koruması ve böylece dış etkenlere daha dayanıklı hale gelmesi ancak ve ancak su tüketimi ile sağlanabildiğinden dolayı günde 8 bardaktan daha az su içilmesi önerilmemektedir. Yeterli su tüketimi sayesinde cildinizdeki sarkma ve kırışmalardan kurtulabilirsiniz.

Dengeli beslenme de yazın cilt bakımının vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Özellikle sık sık terlemekten kaynaklanan su ile, mineral, vitamin ve vücut için gerekli diğer maddeler de kaybedildiğinden dolayı bu çok önemlidir.  Bu kayıpların yeniden vücut içine alınması şarttır. Yaz mevsiminde ağır yemeklerden ziyade vücudun kolay sindirebileceği yemekleri tercih etmek cilt sağlığınızın da daha kolay korunmasını sağlayacaktır.

Kozmetik malzemeler her ne kadar vazgeçilmez olsalar da yazın cildimize çok yük bindirirler ve bu nedenle makyaj yapmanız gerekse bile silebildiğiniz an makyajınızı temizlemeli ve cildinizin bol bol nefes almasını sağlamalısınız.

Gerek makyajınızı temizlemek için gerekse de cildinizin doğal nem dengesini koruma altına alabilmeniz için vücut losyonları, duş jelleri, lip balm’lar, el kremleri, sabunları gibi cilt temizleme serilerinden kesinlikle faydalanmalısınız. Bu kozmetik grupları yazın cildinizi koruma altıuna almak için yapmış olduğunuz doğal hareketleri destekleyecek ve size kolaylık sağlayacaktır.

Unutmayın, her gün makyaj yapmasanız bile cildinizi kirden ve tozdan arındırmak için bile olsa mutlaka cilt bakım malzemeleri kullanmalısınız. 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Cilt Bakımı,İLGİLİ ÜRÜNLER
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli 150 ml
HIMALAYA Arındırıcı Neem Özlü Yüz Yıkama Jeli 150 ml
HIMALAYA Arındırıcı Nem Özlü Scrub 75 ml
HIMALAYA Arındırıcı Nem Özlü Scrub 75 ml
HIMALAYA Kakao Yağlı Yoğun Dudak Nemlendiricisi
HIMALAYA Kakao Yağlı Yoğun Dudak Nemlendiricisi
HIMALAYA Tazeleyici & Temizleyici Tonik 200 ml
HIMALAYA Tazeleyici & Temizleyici Tonik 200 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE