21
Ocak

Cildiniz, en kıymetli hazineniz!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Cildiniz, en kıymetli hazineniz!

Sadece güneş ışınları değil soğuk hava ve rüzgar da cildi tahrip ediyor. Özellikle dış etkenlere direkt maruz kalan yüz ve el bakımınıza zaman ayırmalısınız.

Cilt sağlığı ve bakımı özellikle kadınlar için olmazsa olmazlar arasındadır. Cilt, sadece yazın güneş ışınlarına karşı değilbu mevsimde de özenli korunmalı. Çünkü, içinde bulunduğumuz bu soğuk ve rüzgarlı havalar da cildi tahrip ediyor. Dış etkenlere maruz kalan, yüz ve el bakımı Özellikle bu günlerde daha da önem taşıyor. 

İLK AŞAMA CİLDİMİZİ TANIMAMIZ

Bu konudaki ilk adımı, cildinizi tanımakla atabilirsiniz. Cilt yapınızı öğrendikten sonra, uygun ürünlerle bakımınıza başlayabilirsiniz. Tabii ki, tüm cilt bakımları temiz bir cilde uygulanmalı. Bunun için de, yine uygun bir ürünle cilldinizi güzelce temizleyin. Banyo yaparken de, cilt türünüze uygun bir vücut losyonu tercih etmelisiniz. Bu losyonu, masaj yaparak uygulayın. Göreceksiniz hem ferahlık, hem sağlık hem de güzelliği aynı anda hissedeceksiniz.

Cilt sık sık nemlendirilmelidir. Cilt bakımının ikinci adımı ise temizlik sonrası cildin nemlendirilmesidir. Bu soğuk kış günlerindeki tahribata karşı cilt sık sık nemlendirilmeli. Nemlendirmenin başka bir aşaması da banyo sonrasında uygulanmasıdır. Yüz nemlendirmesinde, özellikle çatlama ve kurumalara karşı dudaklarınız için ayrı bir dudak nemlendiricinizi yanınızdan ayırmamakta fayda var. Özellikle doğal yağ özlerini içeren ürünler dudaklarınızın uzun süre nemli kalmasını sağlayacaktır. Bu ürünler bitkisel içerek ve vitaminlerle desteklenmiştir. Jojoba yağı ve tatlı badem yağı içeren ürünler de iyi bir dudak nemlendiriciniz olabilir.

ÖZELLİKLE ELLERİNİZİ GÖZ ARDI ETMEYİN

Hava ve diğer dış etkenlerle direkt temas halinde olduğu için, cilt bakımı ve sağlında, el bakımı önemli bir yer tutuyor. Soğuk ve rüzgara karşı, daha yumuşak ve narin ellere sahip olmak için koruma ve bakımına özen gösterilmeli. Aksi halde ciltte kuruma, kaşınma ve çatlamalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. 

El bakımının başka bir önemli gerekçesi de, sık sık suban ve suyla temas etmesi. Sıcak su ve kullanılan çeşitli sabunlar da ellerinizi tahrip edebilir. O nedenledir ki, cildinizi tanıyarak, uygun ürünlerle el bakımınızı göz ardı etmeyin. Kadife hassasiyetindeki dokunuşlar için bakımınıza zaman ayırmak hem ellerinize hem ruhunuza iyi gelecektir. Uzmanlar doğru ürün için uyarıyor: Nasıl ki, hastalığınızın tedavisi için doğru ilacı kullanmak zorundaysanız, cilt sağlığı ve bakımı için de aynı derecede doğru ürünleri tercih etmelisiniz. Rastgele seçilecek ürünler olası cilt problemleri ve tahribatınızı daha da artırmanıza neden olabilir. Bu aşamada doğru ve uygun ürün için, içerik de önemli hale geliyor.

ÜRÜN İÇERİĞİ DE ÖNEMLİ

Cildinizi tanıdıktan sonra bakımınız için uygun ürünler tercih edilmeli. Mesela, karışık meyve ve aromalı nemlendirici el kremlerinin, shea yağı ve glisterin ile geliştirilmiş versiyonları cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanmasına yardımcı olabilir. İçeriğindeki E vitamini, cildinizin günlük bakımını sağladığı gibi meyve kokularıyla ruhunuzu da canlandırır. Bu ürünlerin en önemli özelliği ise, her cilde uygun olması.

HASSAS VE KURU CİLTLER İÇİN

Eğer cildiniz hassas ve kuru ise, yatıştırıcı özelliğine sahip papatyalı el ve vücut balsamı uygun bir seçenek olabilir. Çünkü, yoğun bir nemlendirici bakımı sağlar. Ayrı bir seçenek de, kadife çiçeği ve jojobalı cilt yenileyeceği özelliği sahip el ve vücut kremleri. Bu ürünler, cilde bakım sağlayan E vitamini içerir. Ayrıca yıpranmış ciltler için de çok uygun bir tercih.

EN ÖNEMLİSİ GÜNLÜK BAKIM

Uzmanlar, ister dışarıda ister kapalı alanlarda olun, ellerin her an bakıma ihtiyaç duyduğuna dikkat çekiyor. Çünkü, sadece beş on dakika içinde bile, ellerimiz birçok etkenle karşı karşıya. Tabii ki, özellikle bu mevsimde bazı hastalıkları karşı eller sık sık yıkanmalı. Ancak, yıkama sonrasında ellerin günlük bakımı aksatılmamalı. Bunun için de, çantanızda taşıyabileceğiniz tüp el kremleri isabetli bir seçenek olacaktır. Zengin koku seçenekli ürünlerle el bakımınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Ellerinizde yumuşaklık hissederken, etrafınıza güzel kokular da yayabilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Cilt Bakımı, Günlük Bakım, Dudak Nemlendiricisi,İLGİLİ ÜRÜNLER
BEE BEAUTY Kiraz Özlü Lip Balm 4,8gr
BEE BEAUTY Kiraz Özlü Lip Balm 4,8gr
BEE BEAUTY Lip Balm-Mocha Cocoa
BEE BEAUTY Lip Balm-Mocha Cocoa
BEE BEAUTY Tüp El Kremi Lavanta 60 ml
BEE BEAUTY Tüp El Kremi Lavanta 60 ml
BEE BEAUTY Tüp El Kremi Yeşil Cay 60 ml
BEE BEAUTY Tüp El Kremi Yeşil Cay 60 ml


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE