25
Ocak

Bakım Rehberi: Kuru Cilt

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Bakım Rehberi: Kuru Cilt

Kuru bir cilt nemli cilde göre daha kolay kırışır, hassastır ve geçirgendir. Mevsim geçişleri, soğuk havalarda ısı ve nem değişikliği cildin kurumasına ve nem ihtiyacının artmasına neden olur. Belli kurallara uyarsanız aslında kuru ciltli olmak sorun olmaktan çıkar. Peki kuruyan cildi nemlendirmek için neler yapmalıyız?

Peeling yapın: Peeling, cilt tipiniz ne olursa olsun düzenli yapılması gereken bir bakım. Ölü derilerden arınmak cildin kendini yenilenmesi ve yapılanması açısından önem taşıyor. Kuru ciltler tanesi olmayan, yumuşak dokulu ve nem veren peelingleri tercih etmeli.

Sıcak sudan uzak durun: Kış aylarında sıcak sudan uzak durmak pek mümkün olmasa da sıcak duş cildin nem bariyerini yıkarak kurutur. Günlük alınan duşların yanı sıra termal doğal sularla cildinizi ferahlatabilirsiniz.

Cilde uygun kozmetik seçin: Kuru ciltlerin oil free yani yağsız kozmetiklerden uzak durması gerekir, bu tür ürünleri yağlı ciltler tercih etmelidir. Kapatacak diye ten ürünlerini yoğun kullanmayın, bunlar kuruyan cildin çizgilerini daha çok belli eder ve yaşlı gösterir. Ayrıca cildinizi iyice nemlendirmeden asla makyaj yapmayın.

Islakken nemlendirin: Cildinizi kurulandıktan sonra değil, üzerinde damlacıklar varken yağ sürmek en doğrusu. Bu sayede nemi cilde hapsediyorsunuz.

Havlu kullanmayın: Yüzünüz için havlu yerine ince kağıt mendillerle ve ya kağıt havlu ile kurulayın. Kuruladıktan hemen sonra nem serumunuzu ve nemlendirici kreminizi arka arkaya uygulayın.

Nem maskesi uygulayın: Haftada bir kendinizi şımarttığınız bir bakım geceniz olsun. Duş sonrası gözenekler açıkken etkili bir nem maskesi kullanmanızı öneriyoruz.

Yardımcılarınız olsun: Çantanızda mutlaka yardımınıza koşacak bir nemlendirici krem taşıyın. Sabah, gün ortası ve akşam aklınıza geldikçe cildinizi nemlendirin.

Su için: Belki de en basiti ama bize en zor olan adım bu. Gün içerisinde, bilgisayar karşısında kuruduğunu hissettiğinizde termal su içerikli spreylerden de yardım alabilirsiniz, sıkın, kurulamayın hemen bir krem uygulayın.


Etiketler: Gratis, Bakım, Kuru cilt, Cilt Bakımı, Nem, Peeling, su, The Gosh, Himalaya,İLGİLİ ÜRÜNLER
HBMIC, Tek Kullanımlık Maske - Aloe Vera
HBMIC, Tek Kullanımlık Maske - Aloe Vera
Himalaya, Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik
Himalaya, Arındırıcı Neem Özlü Temizleyici ve Sıkılaştırıcı Tonik
Crabtree & Evelyn, La Source Nemlendirici El Kremi Seti
Crabtree & Evelyn, La Source Nemlendirici El Kremi Seti
L`action, Peeling Etkili Maske-Papaya
L`action, Peeling Etkili Maske-Papaya


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE