16
Şubat

Ayaklarınızı şımartın!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Ayaklarınızı şımartın!

Ayaklar vücudumuzdaki en önemli yerlerden biridir. Gün içinde sürekli ayakkabı ve çorap içinde kalan, dolayısıyla da hiç hava almayan ayaklarımız, her mevsim bakıma ihtiyaç duyar.

Ayağınıza büyük veya küçük gelen ayakkabıları tasla ercih etmemelisiniz. Yanlış boyda seçilmiş bir ayakkabı nasır ve benzeri oluşumlarla hem canınızı yakacak hem de ayaklarınızın bakımsız bir görünüme sahip olmasına sebep olacaktır.

Topukların çatlaması hiç hoş bir görünüm değildir. Bu nedenle her duştan sonra ya da haftanın belirli günleri ayaklarınıza krem ile masaj yapmalısınız. Bu masaj topuklarınızın kuruyup çatlamasını engeller. Bu hareket kan dolaşımınızı da hızlandıracağı için ayaklarınız daha sağlıklı olur.
Her banyoda ayaklarınızda oluşan ölü derileri ponza yardımı ile temizlemek de sağlıklı ayak için oldukça önemlidir. Eğer pedikür yaptıran birisiyseniz pedikürünüzü yapan kişinin işinin uzmanı olmasına dikkat edin.

Kışın bot ve kalın çoraplar içinde hapsolan ve havasız kalan ayaklarda mantar ve nasır oluşumu normaldir. Eğer nasırınızın ağrısızsa pedikür ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak nasırlarınız ağrılı ise en kısa zamanda bir ayak bakım merkezine gidip nasırınızı temizletmeniz gerekir.

Ayak tırnaklarınızı düzenli kesmelisiniz. Ayak tırnaklarının kesimi düz olmalı. Çok dipten ve gereğinden uzun kesilen tırnaklar batık oluşumuna yol açabilir.

Yalnızca 1 dakika kadar soğuk ve tazyikli suya tutacağınız ayaklarınızın yorgunluk sorunu ortadan kalkacaktır. Ardından yorgunluk ve strese birebir lavanta yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Tüm gün ayakkabı içinde duran ayaklarınızın bazen terleyip nemlenmesi ve yine ayakkabı içinde kendi kendine kuruması ile koku oluşabilir. Bu kokudan kurtulmak için ilk iş eve geldiğinizde ayaklarınızı limon kolonyası ile bir süre masaj yaparak rahat nefes almasını sağlamaktır. Ardından antibakteriyel bir sabunla 3-5 dakika ayaklarınızı yıkayıp, devamında da duş jeli ile bir kez daha yıkayıp, nemlendirici sürmelisiniz. Bu işlemi her gün tekrarladığınızda ayak kokunuzun yaklaşık 1 aya kadar yok olduğunu göreceksiniz.

Her duş sonrası lavanta yağı ile masaj yaparak, hem yorgunluğunu atmış, hem de yumuşacık ayaklara sahip olursunuz. Özellikle kış aylarında kolaylıkla yapabileceğiniz bir diğer tavsiye ise gece yatmadan önce ayaklarınızı yoğun nemlendirici ile kremlemektir. Bu işlemi yaptıktan sonra Pamuklu bir çorap giyip uyuduğunuzda ertesi gün yumuşacık ayaklara uyanırsınız.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Ayak bakımı, Çatlamış topuklar,İLGİLİ ÜRÜNLER
BEE BEAUTY Badem & Nar Özlü Vücut Peelingi 300ml
BEE BEAUTY Badem & Nar Özlü Vücut Peelingi 300ml
BEE BEAUTY Vitamin & Shea Yağı Özlü Vücut Kremi 200ml
BEE BEAUTY Vitamin & Shea Yağı Özlü Vücut Kremi 200ml
BENRİ Çilek Özlü El Kremi 90 ml
BENRİ Çilek Özlü El Kremi 90 ml
BENRİ Foot Comfort Jel Ayak Şeridi
BENRİ Foot Comfort Jel Ayak Şeridi


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE