26
Ağustos

Asla Yapmamanız Gereken 5 Makyaj Alışkanlığı!

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Asla Yapmamanız Gereken 5 Makyaj Alışkanlığı!

Podyumdaki modellerin, kırmızı halıdaki ünlülerin ya da ekranda gördüğümüz oyuncuların makyajları çoğu zamana kusursuzdur. Ancak onların makyajlarını kendi cildimiz üzerinde uygulamaya çalıştığımızda bazı aksaklıklar yaşayabiliriz. Bunun sebebi bazı zamanlarda profesyonel anlamda makyaj yapmayı bilmemek olabilir. Ancak çoğunlukla sebep bu değil, malzemeler için düzenli olarak uygulanması gereken yöntemleri uygulamıyor oluşumuzdur.

Makyaj malzemelerinizi asla banyoda saklamamalısınız. Çünkü duş sırasında oluşan nem, makyaj malzemelerine ulaşır ve bakteri oluşumuna neden olur. Bunun yerine makyaj malzemelerinizi evinizin soğuk ve kuru bölgelerinde muhafaza etmenizde büyük fayda vardır.

Fondöteni ellerinin üstünde denememelisiniz. Çünkü, elinizin rengi, yüzünüzün renginden genellikle bir-iki ton daha koyudur. Bu nedenle kendinize uygun en doğru tonu öğrenmek için çene kemiği hizasına sürmelisiniz.

Sadece tek tonda kapatıcı kullanmamalısınız. Çünkü, göz altındaki ve tüm yüzdeki kusurlar için aslında iki fondöten kullanmanız gerekir. Göz altı ve yüzün tamamımın rengi birbirinden farklıdır. Siz de göz altınız için cilt renginizden bir ya da iki ton açık renkte kapatıcı edinmelisiniz.

Çok fazla pudra kullanmamalısınız. Çünkü, çok fazla pudra uygulamak ciltteki çizgileri daha çok ortaya çıkaracaktır. Sadece alın bölgenize, burnunuzun üstüne ve boyun kısmınıza pudra sürmeniz yeterli olacaktır. 

Kalın eyeliner çizgisinden vazgeçmelisiniz. Çünkü, göz kapağında kalın eyeliner çizgisi oluşturmak, gözünüzün küçük görünmesine sebep olacaktır. Yapılması gereken aslında ince bir eyeliner çekmek ya da göz farı ile hafif bir etki yaratmayı deneyebilirsiniz.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Makyaj alışkanlıkları, Makyaj malzemesi, Fondöten, kapatıcı, pudra, eyeliner,İLGİLİ ÜRÜNLER
GOSH Click`N Conceal Kapatıcı
GOSH Click`N Conceal Kapatıcı
GOSH Intense Eyeliner Kalemi
GOSH Intense Eyeliner Kalemi
GOSH Mineral Pudra 004
GOSH Mineral Pudra 004
SLEEK Barekissed Aydınlatıcı Casablanca
SLEEK Barekissed Aydınlatıcı Casablanca


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE