25
Ocak

Allık Kullanmanın Püf Noktaları

Posted by Gratis Admin | 0 Yorum
Allık Kullanmanın Püf Noktaları

Makyaj çantalarının vazgeçilmez parçası allık, ufak bir hareketle ifademizi tamamen değiştirir. Cilde tazelik kazandıran allıkları eğer doğru kullanırsak, elmacık kemiklerimizi vurgulayarak, yüz ifademizi daha yukarı kaldırır. Cilt tipinize en uygun allığı seçmek ve doğru uygulamak için önerilerimize göz atın. 

Allık Çeşitleri
Kullanacağınız allık toz, krem ya da sıvı şekilde olsun, sürerken önce geniş bir alana hafifçe uygulayın. Eğer kuru bir cildiniz varsa krem allık kullanmaktan kaçınmalısınız. Krem allık, kuru ciltte eşit miktarda dağılmaz ve leke oluşmasına sebep olur. 

Toz allıklar: En yaygın kullanılan allık türü, toz allıklardır. Bütün cilt tiplerine uygun olan bu allıklar, özellikle yağlı ciltlerin kurtarıcılarındandır. Toz allıkların ciltte daha uzun süre bozulmadan ve parlama yapmadan kalması için fondötenin üzerine uygulanmanızı öneriyoruz. Toz allığını, kutusundan fırçaya aldıktan sonra birkaç kere üfleyerek, fazla pigmentlerden arınmasını sağlayabilirsin. Allığını ince ve geniş açılı fırça ile elmacık kemiğinin altına uygulamalısınız.

Krem allıklar: Daha genç ve taze bir görüntü sunan krem allıkları, cildini nemlendirdikten sonra elmacık kemiklerine parmak yardımıyla uygulamalısın. Sıcak havalarda, fondöten sürmek istemeyenlerin favori ürünü olan bu allıklar, kalıcı bir renk sunuyor. Krem allık seçerken, koyu renkler yerine, daha yumuşak ve doğal tonları öneriyoruz. 

Nasıl Kullanmalıyım?

  • Elmacık kemikleriniz altına ince bir renk tonu vererek yapacağınız hafif renkte bir gölge yüzünüzü daha ince gösterecektir. Elmacık kemiğinizin hemen altına, kulak yanından ağız kenarına iki parmak kalacak kadar teninizin bir ton koyusu stick fondöteni sürün. Güldüğünüzde beliren ve yanak elması denilen tümsek bölgenin tam üzerine normal allığınızı geçin.
  • Doğal bir görünüm için allığı homojen bir şekilde yüzünüze dağıtmalısınız. Önce gülümseyin ve yanak bölgenize allığı sürmeye başlayın. Allığın yanaklar üzerinde homojen dağılması için yumuşak bir fırça kullanın. Kulağa doğru yayın. Fırçadaki allık fazlalığını elmacık kemikleriniz ve burnunuz üzerine sürün. 
  • Göz alıcı renkler genelde daha canlı bir hava kazandırır. Allığı, yanak elması üzerinden göz kenarına doğru sürün. Bu, yüzünüze görsel bir lifting sağlar. Allığınızı, kaşınızın köşesinden elmacık kemiğinizin altına kadar eğim vererek sürün. Bu, yanakları dolgun gösterip daha genç bir ifade kazandıracaktır.

Etiketler: Gratis, Makyaj, The Balm, Allık, Gosh, Wet'n Wİld, Allık fırçası, Güzellik,İLGİLİ ÜRÜNLER
The Balm, Bahama Mama Allık
The Balm, Bahama Mama Allık
Dirty Works, Angled Allık Fırçası
Dirty Works, Angled Allık Fırçası
Wet`n Wild, Color Icon Allık
Wet`n Wild, Color Icon Allık
Gosh, MultiColour Allık - Pink Pie
Gosh, MultiColour Allık - Pink Pie


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE