25
Ocak

7 Adımda Pin-up Makyajı Nasıl Yapılır?

Posted by Gratis Admin | 3 Yorum
7 Adımda Pin-up Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz görünen bir cilt, siyah eyeliner, uzun kirpikler ve kiraz parlaklığında dudaklar... 40'lı yılların Pin-up kızlarından ilham alarak yedi adımda retro bir görünüm kazanabilirsiniz.

1.Kusursuz Ten: Cildinizin pürüzsüz ve homojen olması için önce uygun bir makyaj bazı uygulayın, ardından ten renginiz ile uyumlu bir fondöteni yüzünüze yayın. Eğer ihtiyaç duyuyorsanız kapatıcı uygulamayı da ihmal etmeyin.

2.Yanaklar: Allığınızı uçuk pembe tonlarında seçmenizi öneriyoruz böylece klasik pin-up makyajında uygulanan kırmızı ruj ile de uyumlu olacaktır.

3. Kaşlar: Kaşlarınızın belirgin olması ve seyrek durmaması gerekiyor. Kaşlarınızın daha belirgin olması için kaş kalemi veya kaş farı kullanabilirsiniz. Biz kalemden daha doğal bir görünüm verdiği için far kullanmanızı öneriyoruz.

4. Far ve Far Bazı: Ten renginize uygun bir far bazı uygulayın, ardından isterseniz bej renkli bir far uygulayabilirsiniz. Bej renkli far uyguladıktan sonra biraz daha koyu bir renk ile göz kapağınızın katlanma noktasına gölgelendirme yaparak gözlerinize biraz daha derinlik katabilirsiniz.

5. Eyeliner: İşte pin-up makyajın en temel ve en önemli adımı! Likit bir eyeliner kullanarak, göz hattını takip ederek kirpik diplerine düzgün bir çizgi çekin. Çektiğiniz çizgiyi gözün bitiş noktasından yukarı doğru yöneltin. Eyeliner'ı doğru çekebilmek pratik işidir, bu nedenle el yatkınlığınızı artırmanız için gözlerinize sık sık eyeliner çekin.

6. Kirpikler: Pin-up makyajında vurgu gözlerde toplanıyor. Bu nedenle önce kirpiklerinizi kıvırıp sonra da bol miktarda maskara uygulamalısınız. Eğer kirpiklerinizin yeterince uzun ve dolgun durmadığını düşünüyorsanız takma kirpiklerden de yardım alabilirsiniz.

7. Ruj: Klasik pin-up makyajı için son adımda kırmızı ruj var. Kırmızı ruj uygulamanın püf noktası ise dudaklarınızı önce kırmızı bir dudak kalemi ile çerçevelemektir, böylece rujunuz taşmayacaktır. Eğer parlak bir görünüm isterseniz üzerine şeffaf bir dudak parlatıcısı ekleyebilirsiniz. 


Etiketler: Gratis, Pin-up, Makyaj, Güzellik, Bakım,İLGİLİ ÜRÜNLER
The Balm, Schwing Eyeliner
The Balm, Schwing Eyeliner
Wet`n Wild Coverall Krem Fondoten
Wet`n Wild Coverall Krem Fondoten
Gosh Catchy Eyes Maskara - Black
Gosh Catchy Eyes Maskara - Black
The Balm Beauty Queen Lip Stainiac
The Balm Beauty Queen Lip Stainiac


YORUMLAR

Alara
11.08.2015
Bende ilk fırsatta yapacağım bu makyajı.
Alara
11.08.2015
Bende ilk fırsatta tapacağım.
selda bolat
01.08.2015
Ilk fırsatta bunları uyguluyacagim

YORUM EKLE