28
Ocak

Yüklerinizden kurtulun!

Posted by Gratis Admin
Yüklerinizden kurtulun!

Siz de gün boyu, kapalı bir ortamda, bir masa, bir sandalye ve bir bilgisayar  arasında sıkışmış bir şekilde çalışıyorsanız dikkatli olmalısınız.

Çalışma hayatının bitmek bilmeyen stres ve sıkıntıları, çoğunlukla çalışanların sağlıksız beslenmesine sebep olur. Buna, tıkınmak ya da atıştırmak denebilir.

Siz ne derseniz diyin sağlıksız sonuçları beraberinde getiren bir beslenme hali aslında sizi ne doyurur ne da sağlıklı kılar. Bu beslenme tipini daha sağlıklı ve işe yarar hale getirmek, hem de hala eğlenceli kılmak aslında mümkün.

Örneğin masa başında saatlerdir oturuyorsunuz. (Aslında yapmanız gereken bu değil. Muhakkak her saatte en az 1 defa kalkıp ofisin içinde ya da varsa bahçede gezinmelisiniz) gergin geçen bir telefon görüşmesi ya da işleri yetişmemiş bir müşterinin sizi ziyareti sonrası midenizde biriken asit seviyesi sizi rahatsız etti ve bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorsunuz diyelim. Ancak aynı zamanda açsınız da! Bu durumda yapılabilecek en kötü şey; çiğ köfte, baharatlı cipsler, kızarmış patates veya hızlı yenen bir hamburger olur.

Midenizin uzun zamandır boş ve asit seviyesi oldukça yükselmişken sıvı ve daha rahatlatıcı şeyler tüketmenizde oldukça fayda var. Örneğin; sabah evden çıkarken yanınıza aldığınız tahıllı bir bisküviden 3-5 tane, veya kuru kayısı, badem, ceviz türevi kuru meyve ve yemişler, Kepekli bir kaç galeta veya çalışanların sunta olarak tabir ettiği  yassı ufak kepekli krakerlerden yiyin. 

Bunu yaptığınıda emin olun kendinizi daha rahat ve iyi hissedeceksiniz. Hele ki bunu öğleden önce yapıyorsanız öğle yemeği vaktinde yemek yerken kendinizi daha normal bir miktar ve kalitede yemek yiyorken bulabilirsiniz.
Çünkü aslında sağlıksız ara öğünler, ana öğünlerinizi de baskılıyor veya daha çok acıktırarak fazla yemenize sebep oluyor.

İşin sonunda kendinizi aşırı beslenmiş ve sağlıksız buluyorsunuz. Sonra bunu yatıştırmak için daha çok şey yiyor ve iyice şişiyorsunuz.

Yarın yine aynı şeyleri yapıyorsunuz. Dengeli beslenmek aslında sağlıklı beslenmektir. Harcayamayacağınız her gıda vücut tarafından stoklanır. Size de bu stoklanmış besinleri taşımak kalır. 


Etiketler: Gratis, Sağlıklı beslenme, Ofis Atıştırmalıkları, Öğün arası, Dengeli beslenme,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE