25
Ocak

Türkan Şoray’ ın gözdesi oldu!

Posted by Gratis Admin
Türkan Şoray’ ın gözdesi oldu!

Türkan Şoray’ın 34 yıl aradan sonra yönetmen koltuğuna oturduğu “Uzaklarda Arama” filminin en genç oyuncularından birisi başrolde.

Sevda Erginci henüz 22 yaşında ve kariyerine Semaver Kumpanya’ da Ferhat ile Şirin’ de başladı. Yıldız Kenter tiyatrosunda da devam etti. Dizi sektörüne 17 yaşındayken Ozan Güven’ in keşfi ile giriş yaptı. 4 sezondur “Karagül dizisinde Ayşe karakterini canlandıran Erginci, Türkan Şoray’ın filminden teklif geldiğinde bir süre heyecandan konuşamadığını da itiraf ediyor.

“Türkan Şoray'dan her şeyden önce mütevazılığı ve bir oyuncunun seyircisiyle arasında olması gereken o sevgi ve aşkı öğrendim” diyor genç oyuncu ve devam ediyor. “Seyircisiyle inanılmaz bir bağı var. Onlara bakarken gözleri doluyor. Sette hem oyuncu, hem yönetmen hem de anne gibiydi. Bize anne şefkatiyle yaklaştı. Her gün sete girerken eksiksiz bütün oyuncuları öper, koklar, motive eder ve ondan sonra çekime başlardı. Kamera arkasında bizimle ağlayıp bizimle güldü. Adeta sahneyi yaşıyor gibiydi. Benim sahnelerim genellikle dram ağırlıklıydı. Çekim bitip arkamı döndüğümde Türkan  Hoca'nın ağladığını görüyordum.”7

Küçükken dansçı olmak istediğini söyleyen güzel oyuncu “Sanatın hep bir yerinde olmak istiyorum. 3 yıl Flamenko yaptım, bir ara piyano eğitimi aldım. Şuan yoğunluktan hiçbirini yapamıyorum ama dizi bitip Antep'ten İstanbul'a dönünce piyanoya devam etmek istiyorum. Ses eğitimi alıp şarkı söylemekte planlarım arasında” diyor. 


Etiketler: Türkan Şoray, Sevda Erginci, Karagül, Ozan Güven,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE