25
Ocak

Tırnak süsleme sanatı: Nail Art

Posted by Gratis Admin | 1 Yorum
Tırnak süsleme sanatı: Nail Art

Son zamanlarda oldukça ilgi çeken nail art, kadınları rengarenk, pullu ve parlak ojelerle göz kamaştıran tırnaklara kavuşturuyor. Tırnakların çeşitli desenlerle süslenerek daha güzel, daha ilgi çekici ve daha bakımlı görünmesini sağlayan bu trend son dönemde yaratıcılığın sınırlarını zorlamaya başladı. Sezonun en çok öne çıkan trendiyse tırnaklara farklı renkte ojeler sürmek. Tuvale dönüştüreceğiz tırnaklar için önerilerimize göz atın. 

  • Nail art yapımına başlamadan önce mutlaka tırnaklanıza bakım yapın. Evde de yapabileceğiniz tırnak bakımı ve manikür ile tırnak etlerinizi temizleyin. Bu trendi tırnaklarınıza uygularken el bakımınızı da ihmal etmeyin.
  • Bakımı yapılan tırnağa şeffaf ince bir baz oje sürün. Böylece üstüne sürülecek ojenin rengini daha canlı olur. Baz oje iyice kuruduktan sonra asıl süsleme işlemine başlayabilirsiniz.
  • Süsleme işleminde klasik ojelerin yerine daha pigmentli ojeler tercih etmenizi öneriyoruz. İstenilen şeklin veya desenin verilmesi için işinizi kolaylaştıracak ince uçlu fırçalardan yararlanabilirsiniz. Burada yaratıcılıkla doğru orantılı olarak istenilen şekil veya desenler ortaya çıkacaktır. 
  • Beğendiğiniz modelleri tek başınıza uygulamak zor geliyorsa çevrenizde resme meraklı arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz. Çizim konusunda yetenekli kişilerin ellerinde tırnaklarınız birer sanat eserine dönüşecektir. 
  • Son aşamada, süslediğiniz tırnağın bozulmaması için renksiz koruyucu bir oje sürün ve kurutun. Abartıyı seviyorsanız çeşitli taşlar yapıştırılarak, daha gösterişli bir görünüm de elde edebilirsiniz.

Etiketler: Gratis, Nail art, tırnak bakımı, güzellk, manikür,İLGİLİ ÜRÜNLER
Benri, Asetonsuz Oje Temizleyici
Benri, Asetonsuz Oje Temizleyici
Wet`n Wild, Megarocks Glitter Oje
Wet`n Wild, Megarocks Glitter Oje
Wet`n Wild Fast Dry Oje
Wet`n Wild Fast Dry Oje
Crabtree&Evelyn, Copper Oje
Crabtree&Evelyn, Copper Oje


YORUMLAR

10.08.2015
Yetenekliyimdir. Çok güzel tırnak süslerim. Bu bilgiler işime yarayacak.

YORUM EKLE