25
Ocak

Selülitle Baş Etmenin Yolları

Posted by Gratis Admin
Selülitle Baş Etmenin Yolları

Vücudumuzda biriken ödemi atmak ve için selülitlerden kurtulmak için geç kalmadınız. Tümüyle dişi hormon yapısının bir sonucu olan selülit, portakal kabuğu gibi çukurlu bir görünümde, özellikle kalça ve bacaklarda oluşur. Selülitin oluşumunu engellemek ve kurtulmak için önerilerimize göz atın.

Diyet ve Selülit
Selülit diyeti ile zayıflama diyeti ayrı şeylerdir. Zayıflama rejimleriyle aktif yağ dokuları erirken selülitler yerli yerinde kalır. Bu yüzden, başlıca sorunu selülit olan kadınların, selülit için özel bir diyet uygulamaları gerekir. Selülit için özellikle evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel formüllü tariflerden yararlanmanızı öneriyoruz.

Ödem Sökücü Çay
1 adet Yeşil Elma
1 dal Tarçın
1 çay bardağı Kiraz sapı
1 yemek kaşığı Yeşil çay
½ litre kaynar su

Elmalar küçük parçalara ayrılır ve tüm malzemelerle birlikte kaynar suyun içine atılır ve 15 dakika demlenir. Her gün taze olarak hazırlanarak, içilir.

Spor
Özellikle tempolu yürüyüş, merdiven çıkmak, yüzmek ve bisiklete binmek çok faydalıdır. Bütün sporlar kan ve lenf dolaşımını hızlandırır. Aynı zamanda vücuttaki yağ depolarını enerjiye dönüştürerek erimelerine katkıda bulunurlar.

Aletli tedaviler
Bu sistemlerin hareket noktası, dolaşımı hızlandırmak ve bölgesel yağ hücrelerini, yağ asitlerini parçalayıp idrarla dışarı atılmasını sağlamaktır. Başlıcaları; vakumlu sistem, ultrason, elektrik akımıyla çalışan cihazlar ve lenf drenaj cihazlarıdır. Bunlar selülit tedavisinde gerçekten yararlı aletlerdir. Özellikle ses dalgalarıyla çalışan ultrason cihazları çok etkilidir.

Masaj
Masaj doğru yapılırsa kan dolaşımını düzeltir ve ödemin çözülmesine yardımcı olur. Ayrıca yağ dokusunda hapsolmuş sıvıyı hareketlendirir ve lenf dolaşımını düzenler. Düzenli masajla vücut dokusu sıkılaşıp toplanır ve dolaşım sistemi düzene girer. Dolaşımın düzene girmesi selülit oluşumunu engeller.

Selülit kremleri
Anti-selülit kremleri bir süre için pürüzsüz ve düzgün bir cilt sağlar. Ancak uzun süreli etkileri henüz kesinlik kazanmamıştır. Ancak bu kremleri kullanırken spor, diyet ve diğer aktiviteleri yapmanız, kremlerin etkisini arttırır.

Mezoterapi
Mezoterapi 4 mm'lik özel iğneler ve bir enjektör yardımıyla, cildin mezoderm tabakasına yağ eriten ve dolaşımı düzenleyen karışımların enjekte edilmesidir. Bu maddeler, selüliti oluşturan bozulmuş yağ hücrelerini parçalarlar veya rahatlatırlar. Böylece yağ hücreleri sıkıştıkları yerden kurtulurlar. Bu arada diyet desteğiyle de yağlar enerjiye dönüştürülüp tüketilir. Mezoterapi seansları ilerledikçe, selülitli bölgeler incelir ve düzelir.


Etiketler: Gratis, Sağlık, Selülit kremleri, Selülit , Masaj, Spor, Diyet,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE