27
Mart

Sahte makyaj malzemesi nasıl anlaşılır?

Posted by Gratis Admin
Sahte makyaj malzemesi nasıl anlaşılır?

Son yıllarda sahte kozmetik ürünü satışının hızla artması ile birlikte sahte ürün kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan sağlık problemlerinde de önemli artışlar görülüyor.


İnternet siteleri üzerinden ucuza satılan birçok makyaj malzemesi, merdiven altı tezgâhlarda yasal olmayan yollarla üretiliyor. Ünlü markaların sahte ürünlerinin üretildiği bu yerlerde sağlığı tehdit eden kimyasallar kullanılıyor.

Uzmanlar, ucuza satılan kozmetik ve makyaj boyaları gibi ürünlerin içerisinde kurşun, cıva ve siyanür gibi ölümcül kimyasalların bulunduğuna dikkat çekerek kullanıcıları orijinal kozmetik ürün satın almaları ve kullanmaları konusundan uyarıyor.

Kalıcı Makyaj Boyaları Standartlara Uygun Mu?

Türkiye'de kullanılan kalıcı makyaj boyaları konusunda bir sertifikasyon ve standart olmadığı belirtilirken, kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin makyaj boyaları hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini vurgulayarak, makyajda kullanılan boyaların Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabilirliğini gösteren MSDS formalarını ve varsa Amerikan FDA onaylarına sahip olup olmadığı hakkında bilgi alması bu işlemin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması açısından öneminin altı çiziliyor. Bu standartta üretilmiş ürünlere rahatlıkla güvenebilir ve işlem yaptırabilirle.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Sahte Makyaj Malzemesi, Kalıcı Makyaj,



İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE