07
Mart

Negatif Düşüncelerle Başa Çıkmanın Yolları

Posted by Gratis Admin
Negatif Düşüncelerle Başa Çıkmanın Yolları

Çoğumuz, fark etmesek de günümüzün önemli bir bölümünü, istediğimiz gibi gitmeyen işleri, olayları, ilişkileri düşünerek ve gelecek hakkında endişelenerek geçiririz. Enerjimizi ve vaktimizi negatif olaylara odaklayıp, stresli ve mutsuz oluruz.  Bu haberimizde sizler için araştırdığımız yöntemlerle, negatif düşüncelerle başa çıkmanız mümkün. 

1: Zihnimizin bizi düşündüklerimizin tamamen doğru olduğuna ikna etme konusunda büyük bir yeteneği vardır. Bunun için dört temel yol kullanır. Eğer bunları bilir ve fark edebilirsek, engelleyebiliriz.

2: Negatif düşüncelerden uzaklaşmanın bir yolu da kendinize negatif düşüncenizle ilgilenmek için sınırlı bir süre tanımaktır. Örneğin sabah, öğlen ve akşam 5 dakika. 5 dakika dolduğunda ise negatif düşüncelere son verip gününüze devam edin.

3: Hepimiz hem kendimizi hem de diğerlerini fark etmeden yargılarız. Sürekli olarak kendinizi başkalarıyla ve ideallerinizle karşılaştırmak memnuniyetsizlik doğurur. Kendinizi ve çevrenizdekileri yargılamayı bırakabildiğinizde (kolay değil, ama mümkün) çok rahatlamış hissedeceksiniz. Üstelik bunun ilişkilerinizi nasıl hızla düzelttiğine şaşıracaksınız.

4: Pek çok araştırma şükretmenin mutluluğu arttırdığını gösteriyor. Kötü günler geçiriyor olsanız bile, küçük de olsa şükredecek şeyler bulmak mümkün. Bir günlük tutup her gün şükran duyduğunuz birkaç şey yazmak bunu yapmanın kolay ve etkili bir yolu.

5: Sürekli kötüye odaklanıp iyi giden şeyleri görmezlikten gelmek insanın doğasında vardır. Geçmişteki hatalarınızı düşünmek yerine, güçlü noktalarınıza odaklanın. Eğer kendinizi sert bir şekilde eleştirdiğinizi fark ederseniz, durun ve beğendiğiniz yanlarınızı düşünün.

6: Negatif düşüncelerinizi yönetme konusunda büyük güçlük çekiyorsanız, bulduğunuz çözümler işe yaramadıysa ve bu hayatınızı etkiliyorsa danışmanlık hizmetleri almak size yardımcı olabilir.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Negatif düşünceler,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE