13
Nisan

Makyaj Türleri

Posted by Gratis Admin
Makyaj Türleri

Makyajın tarihçesi, milattan öncelere dayanmaktadır. Arkeolojik kazılarda, yüz ve göz gibi bölgelerde, çeşitli boyalara rastlanmaktadır. 16. Yüzyıldan sonra, sahnelerde de makyaj kullanılmaya başlanmıştır. Elektriğin bulunması ile sahne gösterilerinin daha canlı ve gösterişli olması, makyaj sanatının gelişmesine katkıda bulunmuş ve renklendirmelerin canlılıklarını ortaya çıkarmıştır. On dokuzuncu yüzyıldan sonra ise, sahne ve oyuncuların yanı sıra, güzellik amacıyla yapılan makyaj, günümüzde kozmetik Sanayii”adında bir sanayi dalının çıkmasına yol açmıştır.

Makyaj, doğru yapıldığında, yüz hatlarını ortaya çıkararak güzelleştiren bir unsur olsa da, kötü yapıldığında bir felakete dönüşebilmektedir. Bu nedenle, yüz hatlarımızı tanımak, kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak, tonlamalara ve günün saatlerine göre, makyajın kullanılacağı yere göre makyaj yapmak, doğru sonuçlara ulaşılmayı sağlayacaktır.

Porselen makyaj oldukça etkili kapatıcı özelliğe sahip makyaj ürünleriyle, son derece yapılandırıcıdır. Ciltte oldukça uzun süre kalıcı bir etki yaratan bu makyaj türü, özel günler ve gecelerin vazgeçilmezidir. Porselen makyaj ile birlikte, ciltlerdeki kusurlar uzun saatler boyunca görünmez kılınabilmektedir.

Günlük makyajda cilt kusurları, hafif yapılı pudra ile saklanmaktadır. Gözlerde rimel uygulaması en çok kullanılan işlemdir. İsteğe göre uygun ve natürel tonlarda far kullanımı da yaygındır. Dudaklarda daha doğal renkler tercih edilir.

Gece makyajında Renkler oldukça belirgindir. Buradaki amaç, yüz hatlarını daha fazla vurgulamak ve kalıcılığı arttırmaktır. Dudağa sürülen ruj, kirpikleri belirginleştiren rimel, yanaklara uygulanan allık oldukça belirgin ve koyudur.

Sahne makyajı oldukça ağırdır. Kullanılan renkler oldukça canlıdır, insanların dikkatini çekebilecek ve cezbedebilecek özellikte olması en dikkat çekici noktasıdır. Bu makyajda temel amaç, önceden belirlenmiş bir şekle bürünmek olduğu için hazırlanırken, oldukça uzun saatler harcanır.

Kalıcı makyaj, makyajı yapmayı sevmesine rağmen vakit ayırmakta zorlanan, her zaman güzel görünmek isteyen bayanlar için ideal bir uygulamadır. Kaşları belirginleştirmek, kirpik uygulamaları yapmak, gözleri etkili hale getirmek gibi çeşitli uygulamalarla bir sektör haline gelmiştir.

 


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Gece makyajı, Günlük makyaj, Kalıcı makyaj, Porselen makyaj, Sahne makyajı,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE