25
Ocak

Gülüşünüzle Dikkat Çekin

Posted by Gratis Admin | 2 Yorum
Gülüşünüzle Dikkat Çekin

Güzel dişlere sahip olan kişilerin daha çok güldükleri, kendilerine daha çok güvendikleri ve hayata daha pozitif baktıkları bir gerçek. Bu yüzden dişlerimizi sağlıklı tutmalıyız. Günlük ağız bakım alışkanlıklarımızda birkaç küçük değişiklik yaparak, dişlerimizi daha uzun süre koruyabiliriz. Sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olmak için önerilerimize kulak verin. 

İyi Yiyecekler Yiyin
Bazı yiyeceklerin aynı zamanda dişlerinizdeki lekeleri gidermenize yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Çilek, elma, armut, kereviz, havuç, salatalık ve çiğ sebzeler, tükürükle birleştiğinde dişleri doğal olarak temizleyen ve bakterilerden arındıran doğal lifler içerir. 

Kimi yiyecekler de tam tersini yaparak dişlerinizi kolayca lekeler. Kahve, çay, yaban mersini, kuş üzümü, turunçgillerin suları, gazlı içecekler ve kırmızı şaraba dikkat edin.

Doğru Şekilde Fırçalama

Bakımlı ve sağlıklı dişler için günde en az iki defa fırçalamak diş sağlığının en temel alışkanlıklarından biridir. 2 dakika boyunca kısa ve nazik hareketlerle diş eti çizgisine, ulaşılması zor arka dişlere, dolgulara, kaplamalara özen göstermelisiniz. Eğer diş etleriniz kanarsa, fırçalamayı durdurmayın. Bu kanamanın nedeni erken dönem diş eti hastalığı olabilir ve iyice fırçalamak bu süreci tersine döndürmeye yardımcı olabilir. Ancak iki hafta boyunca iyice fırçalamanıza rağmen diş etleriniz hala kanıyorsa mutlaka diş hekiminizi ziyaret edin.

Ayrıca daha ferah bir nefes için, dilinizi de fırçaladığınızdan emin olun!

Doğru Fırça 

Öncelikle fırçalamak için doğru araçlar edinilmelidir. Çoğu diş hekimi küçük başlı, yumuşak kıllı fırçaların dişlerinizdeki bakteri plağı ve diğer kalıntıları temizlemek için en iyi seçim olduğuna hemfikirdir. Elektrikli diş fırçaları dişleri temizlemekte daha iyi bir iş çıkarabilir, özellikle de fırçalamakta güçlük çekenler için. Yıpranmaya başladığında ya da üç ayda bir, hangisi diğerinden önce gelirse, diş fırçanızı değiştirmelisiniz. İyi bir fırçalama için Benri’nin geniş diş fırçası serisinden kendinize uygun bir diş fırçası bulabilirsiniz.

Diş Macunu

Diş macunu seçerken çürüğü önlemesi açısından florür ve ağız yapınıza uygun tıbbi katkı maddeleri içermesine dikkat edin. Seçeceğiniz diş macunu bakteri plağını temizleyebilmeli, yumuşak aşındırıcılar içermeli, ferahlatıcı ve etkili bir kokuya sahip olmalıdır.

Diş İpi

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, diş fırçasıyla ulaşamayacağınız yerler var. Diş ipi veya diş arası fırçası kullanmak, ulaşılması zor yerlerdeki yiyecek parçacıklarını ve bakteri plağını temizlemenize yardımcı olabilir. Sadece diş fırçalamak, ağzınızdaki plakların yaklaşık yarısını ortadan kaldırıyor. Oysaki diş fırçalama ile birlikte diş ipiyle temizliği de yapıldığı takdirde bu oran yüzde 70’lere yükseliyor. Diş ipi kullanımı, dental plak oluşumunun yoğunlaştığı dişler arası bölge ile diş eti çizgisinin altındaki kısım başta olmak üzere diş fırçasının ulaşmasının güç olduğu yerlere ulaşmayı mümkün kılıyor. Sadece Gratis’lerde bulabileceğiniz Benri Dental Diş İpi normal ve mini seçenekleriyle temiz ve sağlıklı dişlere sahip olmanıza yardımcı oluyor. 

Diş ipi nasıl kullanılır?
Yaklaşık kırk santimetre uzunluğunda diş ipi koparın ve yaklaşık dört ya da beş santimetre uzunluğunda mesafe bırakın. Dişlerinizin kıvrımlarını nazikçe temizleyin. Diş eti çizgisinin alt kısımlarını temizlemeye çalışın, ancak ipin diş etlerine baskı yapmamasına dikkat edin.

Ağız çalkalama

Günde iki defa 30 saniye ağız bakım suyu kullanmak, fırçalamanıza ve diş ipi kullanmanıza rağmen ağzınızdan gideremediğiniz bakteri plağını yok edecektir.

Tüm bunlara ek olarak altı ayda bir diş hekiminize uğramayı ihmal etmeyin. Siz gerekli tüm önlemleri alsanız dahi, bazı genetik faktörler ve beslenmeye bağlı olarak diş çürümeleri ortaya çıkabilir, erken fark etmediğiniz takdirde tedavisi zorlaşabilir.


Etiketler: Gratis, Sağlık, ağız bakımı, diş, beyaz dişler,İLGİLİ ÜRÜNLER
Splat, Diş İpi Dental Floss Şili Biberi
Splat, Diş İpi Dental Floss Şili Biberi
Himalaya, Complete Care Bitkisel Diş Macunu
Himalaya, Complete Care Bitkisel Diş Macunu
Benri, Dental Hassas Diş Fırçası
Benri, Dental Hassas Diş Fırçası
Splat, Diş Macunu Special Blackwood
Splat, Diş Macunu Special Blackwood


YORUMLAR

12.06.2017
Merhabalar.tekli diş fırçası ihracat fiyatı vermenizi rica ederim.
17.08.2015
Ben bunların hepsine dikkat ediyorum.

YORUM EKLE