18
Nisan

Göz altı morluklarından kurtulmak için siz neler yapıyorsunuz?

Posted by Gratis Admin
Göz altı morluklarından kurtulmak için siz neler yapıyorsunuz?

Yorgunluk ya da düzensiz uyku, alkol veya stres gibi sebeplerle oluşabilen göz altı morluklarını gidermek ibazı zamanlarda oldukça zaman almakta ve hatta bu çabaların sonu yine çoğunlukla başarız olarak sonuçlanmaktadır. Elbette ki bir takım kapatıcı kremler imdada koşmakta ancak her kapatıcı da istediğiniz sonuçları vermeyebilir. Hemen her mutfakta bulabileceğiniz besin maddeleri ile göz altı morluklarınıza veda etmek ister misiniz?

Göz altı morlukları ile baş etmek istediğinizde imdadınıza koşacak şeyler, salatalık, süt, çay, patates ve maydanoz desek ne dersiniz? Şimdi size bu gıda maddelerinin göz altı morluklarınıza nasıl etki edeceğini bir bakalım.

Salatalık dilimleri, su açısından oldukça zengindir ve hassas göz altı derine ihtiyacı olan sıvıyı kazandırabilir. %96 oranında su içeren salatalık mineral dengesi sayesinde aynı hacimdeki sudan iki kat daha fazla nemlendirme özelliğine sahiptir. Ayrıca K vitamini içerir. K vitamini ise inflamasyonu ve renk kaybını önler. İnce ince dilimleyerek hazırladığınız salatalığınızı kullanmadan önce buzdolabında bekletmeniz çok daha sağlıklı olacaktır. Sonrasında morlukların olduğu yerlere nazikçe yerleştirip bir süre bekletmeniz yeterli.

Süt, Laktik asit, protein, amino asitler, antioksidanlar ve cildinizin rengini açacak diğer bileşenleri barındıran sütü, soğutulmuş olarak kullanmalısınız. Pamuk parçalarını sütün içerisine batırıp, göz altlarınıza soğuk kompres şeklinde uygulayabilirsiniz. Bekleme süresi olarak 10 dakika yeterli olacaktır.

Çay poşeti ile kafeine tekrar teşekkür etme vakti gelmiş olabilir. Sabah kendinize gelmenizi sağlamasının yanı sıra, cilde uygulandığında kan damarlarının büzüşmesini sağlıyor ve morlukların açılmasına yardımcı oluyor. Çayını demledikten sonra çay poşetinizi alıp, dolapta en az 20 dakika kadar soğumaya bırakabilirsiniz. Sonrasında çay poşetlerini göz kapaklarınıza yerleştirme zamanı gelmiş demektir.

Patates dilimleri de salatalığın olmadığı zamanlarda imdadınıza koşacaktır. Hatta patates, salatalığa oranla soğukluğunu daha uzun süre muhafaza eder ve bu sayede şişkinlikten kurtulmanıza yardımcı olur.

Maydanoz, C vitamini ve K vitamini açısından zengin olan maydanoz, cildinize kaybettiği rengi kazandırma ve şişkinliği giderme konusunda yardım edecek. Maydanozları doğrayın ve sıcak suya ekleyin. Makyaj temizleme pedi yardımı ile göz altlarınıza haftada birkaç kez uygulayın. Sadece birkaç hafta sonra göz altı rengindeki değişimi hissedeceksiniz.


Etiketler: Gratis, Kozmetik, Göz altı morlukları, Maydanoz, patates, çay, süt, salatalık,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE