04
Ocak

Gezginlerin en çok ziyaret ettiği ülkeler!

Posted by Gratis Admin
Gezginlerin en çok ziyaret ettiği ülkeler!

Çok okuyan mı bilir yoksa çok gezen mi? Elbette çok gezen. Tüm dünyada ziyaretçi akınına uğrayan ülkeler arasında en sevilenleri sizler için derledik. Bu şehirler tüm dünyadan gezginleri başka sebeplerden dolayı kendine çekiyor.  Belki sizleri de çekmeyi başarır ve 2017 yazında belki soluğu bu şehirlerden birinde alırsınız. Belli mi olur?

Rusya’yı geçen yıl 31,3 milyon kişi ziyaret etti. Tolstoy ve Dostoyevski gibi edebiyat dehalarının doğum yeri olan dünyanın en geniş ülkesi Rusya’yı bir kerede tamamen gezmek zaten mümkün değil. Trans Sibirya Demiryolu, St. Petersburg’un zengin mimarisi ve Kızıl Meydanı ile Moskova en çok ziyaretçi çeken yerler arasında.

Meksika’ya, 32,1 milyon ziyaretçinin çoğu ince kumlu sahilleri için gelse de Meksika’da keşfedilecek daha çok şey var. Tulum’daki Maya harabeleri gibi gizemli tapınaklar, tropik ormanlar, Chiapas’ın tepeleri ve İspanyol koloni mimarisi bunlardan sadece birkaç tanesi.

Britanya, Stonehenge efsanelerinin, Londra’nın kültürel arenası kadar gizemli olduğu bir yer. Monarşi, Shakespeare tiyatrosu, öğleden sonra çayları ve yerel barları ile Britanya’ya yılda yaklaşık 34,2 milyon ziyaretçi çekiyor. Çoğu İngiltere’ye gitse de diğerleri İskoçya, Galler ya da Kuzey İrlanda’yı keşfetmeyi ihmal etmiyor.

İster Oktoberfest’te bir eğlence ile isterse de Berlin’de tekno müziğin sesiyle olsun Almanya’da eğlenmenin pek çok yolu var. Ülkenin 20. yüzyıldaki trajik tarihi de pek çok kişiyi Soykırım ya da Soğuk Savaş Anıtları’na çekiyor. Kara Ormanlar ve Alpler, Neuschwanstein Kalesi gibi masalsı yerler de geçen yıl 35 milyon ziyaretçiyi ülkeye çekmeyi başardı.

İtalya, Rönesans’ın ve de Roma İmparatorluğu’nun doğum yeri. Espresso, pizza ve operasıyla ünlü ülke geçen yıl 50,7 milyon ziyaretçi ağırladı. Roma’dan Venedik’e, Sicilya’dan Toskana’ya İtalya’da kültürel değerler ve kartpostalları andıran manzaralar eşit dağılmış gibi.

Dünyanın en eski medeniyetlerinden birine sahip olan Çin, aynı zamanda dünyanın en hızlı gelişen ülkelerinden. Geçen yıl 56,9 milyon insanın yaptığı gibi Çin’i ziyaret etmek için pek çok neden var. Çin Duvarı’ndan İpek Yolu’na kadar ülkenin ilgi çekici sayısız yeri mevcut.

İspanya’yı Flamenko ve Fiesta ile ilişkilendirmek klişe olabilir ancak yine de tüm bunlar ülkeyi geçen yıl dünyanın en çok ziyaret edilen (68,2 milyon ziyaretçi) üçüncü ülkesi yapmayı sağladı. Elhamra Sarayı gibi tarihi yerler, Picasso’dan Gaudi’ye sanat dehaları, ya da geleneksel yemekleri olan paella ya da tapaslarıyla İspanya her yıl milyonları kendine çekebiliyor.

Amerikan kültürüne filmler ve müzik aracılığıyla aşinayız ancak hiçbir şey geçen yıl 77,5 milyon kişinin yaptığı gibi tüm bunları yakından görmenin yerini tutamaz. Çöller, dağlar ve sahilleri kapsayan bir tur ya da metropollerinde kaybolmak, modern mimari arasında Rock'n'Roll, caz ya da hiphop müziği dinlemek yapılabilecek yüzlerce şeyden sadece birkaçı.

Paris’in en çok tanınan tarihi yerlerinin yanı sıra Fransa şatolar, üzüm bağları, müze ve tatları ile bilinen bir ülke. Kruvasan ve reçelle yapılan bir kahvaltı ya da ressamları, tarihi ve doğasıyla Fransa her yıl ortalama 84,5 milyon turist ağırlamayı başarıyor.


Etiketler: Gratis, Tatil, Rusya, Meksika, Britanya, Almanya, İtalya, Çin, İspanya, Amerika, Paris,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE