25
Ocak

Erkekler İçin Bakım Tüyoları

Posted by Gratis Admin
Erkekler İçin Bakım Tüyoları

Erkeklerde cilt bakımının temeli etkileyici ve bakımlı bir görüntüyle başlar. Atılacak ilk adım, cilt temizliği, nemlendiriciler ve güneş koruyucu kremlerden geçiyor. Dış görünümüne önem veren, bakımlı erkekler için kapsamlı bir bakım reçetesine hazırladık.

Erkekler daha geç yaşlanıyor: Kolajen salgısı erkeklerde daha fazladır. Derinin kalın, kolajenin fazla olması erkeklerde cilt yaşlanmasının daha geç başlamasını sağlar. Deride incelme, çizgilerde belirginleşme 40-50’li yaşlarda kendini belli eder. Ancak dışarıda geçirilen zamanın daha fazla olması ve güneş koruyucu kullanımına önem verilmemesi, dışsal faktör kökenli yaşlanmanın erkeklerde daha belirgin olmasına sebebiyet verir ki; bu yüzden de erkeklerde derin kırışıklar daha belirgindir. Yaşlanmayı geciktirmek amacıyla retinoik asit, vitamin C, meyve asidi içeren kremlerden faydalanabilirsiniz. Sigara ve alkol tüketiminin az olması, düzenli beslenme ve spor da yaşlanmanın gecikmesinde etkili olmaktadır. 

En etkili peeling tıraş: Erkeklerin günlük yaptıkları sakal tıraşı; sakalların ve ölü deri tabakasının atılmasını sağlar. Tıraş aslında bir çeşit peeling görevi görür. Ancak cilt tıraştan dolayı hassaslaşır. Bu yüzden tıraş öncesi alkol ve mentol içermeyen tıraş kremleri tercih edilmelidir. Tıraşın, kılların yönüne göre yapılmasına özen gösterilmelidir. 

Tıraş sonrası cildinizi nemlendirin: Özellikle kıvırcık kıl yapısına sahip kişilerde deriden kabarık şekilde kendini belli eden kıl batıkları görülebilir. Kıl batığı kişiyi görsel olarak rahatsız etmenin yanında enfeksiyona da yol açar. Tıraşta hijyene önem verilmeli ve sonrasında cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürülmelidir.

Epilasyon: Erkeklerin son yıllarda dermatologlara başvurdukları sorunlardan biri de vücut kıllarından kurtulmak istemeleri. Boyun, sırt ve göğüs kılları erkek hastalarda kadınlar kadar sorun yaratabiliyor. Lazer epilasyon; bu bölgelerdeki kılların uzaklaştırılmasında etkili olur. Lazer epilasyonun sadece kozmetik bir yöntem olmadığını boyun bölgesinde tıraştan kaynaklanan kıl batıklarını da tedavi ettiğini hatırlatalım. 

Çok terleme için botoks: Ter bezleri sayısı erkeklerde kadınlara göre daha fazladır. Fazla salgılanan ter, görsel olarak rahatsız etmenin yanında bakteri ve mantar enfeksiyonu gelişimine zemin hazırlar. Terin azaltılması amacıyla hafif vakalarda dıştan uygulanan ilaçlara başvurulur. Terleme çok ileri durumlardaysa botoks enjeksiyonu bu bölgede uygulanabilir.

Saç dökülmesi: Testesteron hormonu, genetik olarak yatkınlığı olan kişilerde, erkek tipi saç dökülmesi dediğimiz saçın ön kısmında açılmaya neden olur. Dökülme otuzlu yaşlarda kendini belli eder. Genetik faktörlerin yanında yetersiz beslenme, kullanılan ilaçlar ve stresin de dökülmede arttırıcı rolü vardır. Kimyasal maddelerin saça çok fazla uygulanması dökülmeyi arttırıcı diğer sebeplerdir. Erkek tipi dökülme medikal ve cerrahi yöntemlerle tedavi edilir. Medikal tedavilerin uzun süreli olduğu konusunda hastalar bilgilendirilmelidir. 

Mutlaka yapın! 

  • Cilt günde iki defa temizlenmelidir. Ciltteki yağ ve kir artıkları bu şekilde uzaklaştırılır. 
  • Cildinizi her gün nemlendirin. Kullanılacak nemlendiricinin güneş koruyucu içermesi, yaşlanmanın engellemesinde de etkili olur. 
  • Cildinizin kurumaması için günde iki litre su içmeye özen gösterin.
  • Yüzünüzü ılık suyla yıkamanız, cildinizin tıraşa uyumunu sağlar. 
  • Cildin tahriş olmasını önlemek için tıraş bıçağınızı haftada bir yenileyin. 
  • Tıraş sonrası cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürün. 
  • Düzenli uyumaya özen gösterin. İyi bir gece uykusu yaşlanmaya karşı en etkili yöntemlerden biridir!

Etiketler: Gratis, Bakım, Erkek, Sağlık, Yaşam,İLGİLİ ÜRÜNLER
Bond, Tıraş Köpüğü Tit. Moist .& Cooling
Bond, Tıraş Köpüğü Tit. Moist .& Cooling
Bond, Deodorant Platinum
Bond, Deodorant Platinum


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE