21
Aralık

Acıktıran Filmler Festivali!

Posted by Gratis Admin
Acıktıran Filmler Festivali!

Bir şeyler izlerken atıştırmak ister misiniz? Bu soruya cevabınız evet ise sinema ve yemek ikilisinin sıkı arkadaşlığını siz de sevmişsiniz demektir.

TURSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı) bu yıl 19. defa düzenlediği Randevu İstanbul Film Festivali’nin “Gastronomi Randevusu” adlı bölümünde yeme-içme dünyasına ayna tutacak filmler gösterildi.

Hayat Tiyatrosu, Asado Hakkında Her Şey, Sınırların Dışında. Mugaritz ve Türk Mutfağına Övgü gibi filmlerin gösterildiği festival her yıl tekrarlanacak.

TÜRSAK Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köktürk Koralı, “Berlin ve San Sebastian Film Festivali’nde de “mutfak sineması” seçkisi var. Berlin’de festival merkezine giden bir sokağı yerel, doğal Alman sokak lezzetlerine ayırıyor, böylece festivale renk katıyorlar.” diyor ve filmlerin seçim aşaması ile ilgili nasıl bir yol izlediklerini söyle anlatıyor.

“Festival direktörü Senem Erdine ile yenilikçi mutfak arayışlarını, alternatif beslenmeyi, geri dönüşümü ve yüksek gastronomi bilgisini aktaran dokümanter filmleri seçtik.”

Reklam amaçlı çekile filmler dışında uzun metraj filmerin Türkiye’de henüz görünür olmadığını ancak bu tür çalışmalar ile bu durumun değişeceğinin de altı çizliyor.


Etiketler: Gratis, Sinema, Acıktıran Filmler, festival, Senem Erdine, Ebru Köktürk Koralı,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE