15
Ocak

71. BAFTA Ödülleri için Adaylar Açıklandı

Posted by Gratis Admin
71. BAFTA Ödülleri için Adaylar Açıklandı

Sinema ve televizyon yapımları için Oskar ödüllerine giden yol gittikçe kısalıyor. Zaman daraldıkça ödüle yaklaşan yapımlar için alternatif etkinlikler de sırası ile gerçekleşiyor. Kısa süre önce yapılan 75. Altın Küre Ödülleri’nden sonra şimdi de sırada 71. BAFTA Ödülleri var.

İngiliz sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) adayları merakla bekleniyordu ve açıklandı. Oscar Ödülleri’ne giden yolda 18 Şubat'ta Londra'daki Royal Albert Hall'da düzenlenecek törende kimlerin 71. BAFTA Ödülleri'nden heykelciklerle evine döneceği merak edilmeye başlandı bile.

75. Altın Küre Ödülleri’ne 7 dalda aday olduktan sonra, eve En İyi Yönetmen ve En İyi Müzik ödülleriyle dönen The Shape Of Water (Suyun Sesi), 2018 BAFTA Ödülleri’nde 12 dalda aday oldu.

Darkest Hour, 9 dalda 71. BAFTA Ödülleri’ne aday olurken, 75. Altın Küre Ödülleri’nden aldığı 4 ödül ile zaferle çıkan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri da 9 adaylıkla iddialı filmlerden biri oldu.

71. BAFTA Ödülleri, 18 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. İşte 71. BAFTA Ödülleri adayları:

En İyi Film

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi İngiliz Filmi

Darkest Hour

The Death Of Stalin

God’s Own Country

Lady Macbeth

Paddington 2

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

Bir İngiliz Yazar, Yönetmen ya da Yapımcının İlk Filmindeki Üstün Başarı

The Ghoul Gareth Tunley

I An Not A Witch

Jawbone

Kingdom Of Us

Lady Macbeth

 

En İyi İngiliz Dilinde Olmayan Film

Elle

First They Killed My Father

The Handmaiden

Loveless

The Salesman

 

En İyi Belgesel

City Of Ghosts

I Am Not Your Negro

Icarus

An Inconvenient Sequel

Jane

 

En İyi Animasyon Film

Coco

Loving Vincent

My Life As A Courgette

 

En İyi Yönetmen

Denis Villeneuve – Blade Runner 2049

Luca Guadagnino – Call Me By Your Name

Christopher Nolan – Dunkirk

Guillermo del Toro – The Shape Of Water

Martin McDonagh – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Özgün Senaryo

Get Out – Jordan Peele

I, Tonya – Steven Rogers

Lady Bird – Greta Gerwig

The Shape Of Water – Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Call Me By Your Name – James Ivory

The Death Of Stalin – Armandp Iannucci, Ian Martin, David Schneider

Film Stars Don’t Die In Liverpool – Matt Greenhalgh

Molly’s Game – Aaron Sarkin

Paddington 2 – Simon Farnaby, Paul King

 

En İyi Kadın Oyuncu

Annette Bening – Film Stars Don’t Die In Liferpool

Frances McDormand – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie – I, Tonya

Sally Hawkins – The Shape Of Water

Saoirse Ronan – Lady Bird

 

En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Day-Lewis – Phantom Thread

Daniel Kaluuya – Get Out

Gary Oldman – Darkest Hour

Jamie Bell – Film Stars Don’t Die In Liverpool

Timothee Chalamet – Call Me By Your Name

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Allison Janney – I, Tonya

Kristin Scott Thomas – Darkest Hour

Laurie Metcalf – Lady Bird

Lesley Manville – Phantom Thread

Octavia Spencer – The Shape Of Water

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Plummer – All The Money In The World

Hugh Grant – Paddington 2

Sam Rockwell – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Willem Dafoe – The Florida Project

Woody Harrelson – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Özgün Müzik

Blade Runner 2049 – Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer

Darkest Hour, Dario Marianelli

Dunkirk – Hans Zimmer

Phantom Thread – Jonny Greenwood

The Shape Of Water – Alexandre Desplat

 

En İyi Görüntü Yönetmeni

Roger Deakins – Blade Runner 2049

Bruno Delbonnel – Darkest Hour

Hayte van Hoytema – Dunkirk

Dan Laustsen – The Shape Of Water

Ben Davis – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

En İyi Kurgu

Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Mavchliss

Blade Runner 2049 – Joe Walker

Dunkirk – Lee Smith

The Shape Of Water – Sidney Wolinsky

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Jon Gregory

 

En İyi Yapım Tasarımı

Beauty And The Beast – Sarah Greenwood, Katie Spencer

Blade Runner 2049 – Dennis Gassner, Alessandra Querzola

Darkest Hour – Sarah Greenwood, Katie Spencer

Dunkirk – Nathan Crowley, Gary Fettis

The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melcin, Shane Vieau

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Bauty And The Beast – Jacqueline Durran

Darkest Hour – Jacqueline Durran

I, Tonya – Jennifer Johnson

Phantom Thread – Mark Bridges

The Shape Of Water – Luise Sequeira

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Blade Runner 2049 – Donald Mowat, Kerry Warn

Darkest Hour – David Malianoswki, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji

I, Tonya – Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee

Victoria & Abdul – Daniel Philips

Wonder – Naomi Baksted, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

 

En İyi Ses

Baby Driver – Tim Cavagin, Mary H. Ellis, Julian Slater

Blade Runner 2049 – Ron Bartrett, Doug Hemphill, Mark Mangini, Mac Ruth

Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker , Gary A. Rizzo, Mark Wingarten

The Shape Of Water – Christian Cooke, Glen Gauthier, Nathan Robitalle, Brad Zoern

Star Wars: The Last Jedi – Ren Klyve, David Parker, Michael Semanick, Stuart Wilson, Matthew Wood

 

En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson

Dunkirk – Scott Fisher, Andrew Jackson

The Shape Of Water – Dennis Berardi, Trey Harrell, Kevin Scott

Star Wars: The Last Jedi – Nominees tbc

War For The Planet Of The Apes – Nominees tbc

 

En İyi İngiliz Kısa Animasyon Filmi

Have Heart – Will Anderson

Mamoon – Ben Steer

Poles Apart – Paloma Baeza, Ser En Low

 

En İyi İngiliz Kısa Film

Aamir – Vika Evdokimenko, Emma Stone, Oliver Shuster

Cowboy Dave – Colin O’Toole, Jonas Mortensen

A Drowning Man – Mahdi Fleifel, Signe Byrge Sorensen, Patrick Campbell

Work – Aneil Karia, Scott O/Donnell

Wren Boys – Harry Lightson, Sorcha Bason, John Fitzpatrick


Etiketler: Gratis, Yarışma, BAFTA,



İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE