31
Ekim

“‘İnanılmaz” diyerek kabul etti!

Posted by Gratis Admin
“‘İnanılmaz” diyerek kabul etti!

Edebiyat Ödülü'nü kazanarak tüm dünyayı şaşkınlığa sürüklemesine rağmen, bu güne kadar ödülle ilgili tek bir söz bile etmeyen Bob Dylan, 16 günlük sessizliğini bozdu.

İsveç Kraliyet Bilim Akademisinin "Nobel Edebiyat Ödülü"ne layık gördüğü ancak kendisiyle iletişime geçemediğini açıkladığı 75 yaşındaki Amerikalı müzisyen Bob Dylan, The Daily Telegraph'a mülakat verdi.

Bob Dylan, 2016 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazandığının açıklanmasının ardından günler geçmesine ragmen, ödülü veren akademi ile iletişime geçmemiş, törene katılıp katılmayacağına dair bir işaret vermemişti.

İsveç Kraliyet Bilim Akademisi Daimi Sekreteri Sara Danius, iki hafta önce "Artık bir şey yapmıyoruz. En yakın ortaklarını aradım. Şimdilik bu kadarı yeter" ifadelerini kullanmıştı.

Bob Dylan, Danius'un açıklamasının ardından kendisine ait internet sitesine eklenen yeni kitabının tanıtım yazısında, "Nobel Edebiyat Ödülü kazananı" ifadesine yer vermişti. Bu durum, Dylan'ın ödülü kabul ettiği şeklinde yorumlanmıştı.

Dylan'ın, "Amerikan müziğinde yeni bir şiirsel anlatım oluşturduğu için" Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğü açıklanmıştı.


Etiketler: Gratis, Nobel, Bob Dylan,İLGİLİ ÜRÜNLER


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE