07
Ocak

L`Oréal True Match Kapatıcı

Shiny tarafından yazıldı | Toplam 13473 kez okundu
L`Oréal True Match Kapatıcı

loreal kapatıcı

 Merhaba! Bugün, başlıkta gördüğünüz, bana göre uygun fiyatlılar arasındaki en iyi kapatıcıyı yorumlayacağım. Şunu belirtmekle başlamalıyım, kapatmakta bir hayli zorluk çektiğim, oldukça damarlı göz altlarına sahibim. Maalesef bu durum bende takıntı haline geldi ve günlük hayatta ten makyajı yapmayı pek sevmesem de morlukları kapatmadan dışarı çıkamaz oldum. Cilt tipimden de biraz bahsetmek gerekirse, yazın kuruya dönük karma, kışın ise pul pul dökülen kupkuru bir cilde sahibim. Dolayısıyla göz altlarım da kuru.

 

Kapatıcıya gelirsek, evet kullandığım uygun fiyatlı kapatıcılar arasında en iyi örtücülüğe sahip ancak beklentinizi pek yüksek tutmayın derim uygun fiyatlı diğer kapatıcılar beni hiç tatmin etmediği için bence kötünün iyisi bir kapatıcı bu. Gelin artılarına ve eksilerine yakından bakalım:

 

loreal true match kapatıcı swatch

Üstteki 4, alttaki 5 numara

  • İlk kötü yanı renk skalası. Benim cildim pembe alt tonlu ve bu kapatıcının renk tonları hep sarı alt tonlu olduğu için cildime renk uydurmakta oldukça zorlandım. Evet sarı tonlar göz altlarını güzel aydınlatır ancak eğer benim gibi morluklarınız fazlaysa açık sarılar daha da ön plana çıkaracaktır. Normalde renk seçimlerinde genelde açık renkler tenime uyarken bu kapatıcının 4 numarası bile bana uymadı, tek başına morlukları örtmeye yetmedi, corrector kullanmaya mecbur bıraktı. Yukarıda gördüğünüz gibi 4 numara bana sarı, 5 numara da oldukça turuncumsu oldu. Bu yüzden ben de 5 numarayla morluklarımı kapatıp 4 numarayla aydınlık vererek uygulamaya karar verdim.
  • Diğer bir eksisi kalıcı değil! En azından benim göz altlarımda durum böyle. İlk sürdüğümde mükemmel kapanmış ve aydınlık bir etki bıraksa da gün içinde kontrol ettiğimde etkisini yitirmiş belirginleşen morluklar sinir bozucu oluyor.
  • Çok mat! Göz altlarım aşırı kuru olmadığı halde sürdükten bir süre sonra matlaşıyor ve kuru kuru duruyor. Üzerine bir de pudrayla sabitleyince iyice pul pul oluyor. Bence en iyi sonuç veren uygulama şekli nemli bir sünger kullanmak.

loreal kapatıcı swatch

Hızlıca dağıtılmış hali

  • Çizgilere doluyor! Her kapatıcı çizgilere dolar ama bunu bol pudrayla sabitlemem gerekiyor, o zaman da görüntü iyice kuru-kabuk duruyor.

Artılarına gelirsek:

  • Ambalajı gayet kullanışlı. Sünger uçlu aplikatörle istediğiniz kadar ürün almanıza olanak sağlıyor. Azalmaya başladığında yani aplikatöre az ürün geldiğinde, paketin ağzındaki plastik kısmı çıkarıp kalan ürüne ulaşabilirsiniz.
  • Makyaj yapmak istemediğiniz ama iyi görünmek istediğiniz günlerde sizi toparlamaya yetecek günlük kapatıcılık sağlıyor.
  • Özel günlerde sıkça indirime giriyor, denk getirirseniz tadından yenmez. Normal fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 35 Lira civarıydı. Ben indirimde 19 Lira'ya satın almıştım.

 

Toparlamam gerekirse eğer göz altlarınız aşırı mor değilse, sarı alt tonluysanız sizi memnun edebilecek bir kapatıcı, hiç düşünmeden alın. Ama benim gibi çok damarlı göz altlarına sahipseniz, kısa süreliğine makyajlı kalacağınız günler kullanmanızı tavsiye ederim.


Umarım yardımcı olabilmişimdir. Yeni bir yazıda görüşmek dileğiyle.

 

Hoşçakalın.

 

Shiny.


Etiketler: gratis, loreal true match, loreal, loreal kapatıcı, loreal true match kapatıcı, kapatıcı, uygun fiyatlı kapatıcı,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yazan siz olun.

YORUM EKLE

BLOGGER'IN ESKİ YAZILARI

L`Oréal True Match Kapatıcı

L`Oréal True Match Kapatı...

 Merhaba! Bugün, başlıkta gördüğünüz, ba... Devam >>

L`Oréal True Match Kapatıcı 07 Ocak 2016
L`Oréal True Match Kapatıcı 0
Garnier Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi

Garnier Çift Fazlı Göz Ma...

Merhaba! Göz makyajınızı temizlerken yeterince özen gösteriyor mus... Devam >>

Garnier Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi 05 Ocak 2016
Garnier Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi 0
Gratis